У Словенії знайдене масове поховання 700 людей, розстріляних комуністами

У Словенії знайдене масове поховання часів Другої світової. Припускають, що останки 700 людей належать розстріляним комуністами місцевим мешканцям.

У Словенії виявили масове поховання часів Другої світової війни. У траншеї довжиною 20 метрів поблизу селища Превальє знаходяться останки приблизно 700 осіб - чоловіків і жінок, повідомив представник уряду країни Марко Стровс.

Вважають, що це - останки місцевих жителів, розстріляних комуністами за підозру в співпраці з фашистами.

Чутки про масове вбивство в лісі Превальє на самій півночі країни ходили протягом десятиліть. Джерелом їх була розповідь свідка-підлітка, який бачив страти, сховавшись за деревом.

Минулого тижня до місця поховання, яке відкрилося в результаті зсуву, викликаного проливними дощами, прибули слідчі.

На деяких останках помітні сліди вогнепальних поранень і ударів ріжучими та колючими предметами. Судячи з усього у багатьох загиблих руки були зв'язані за спиною.

Взуття, знайдене в могилі, свідчить, що деякі з жертв були цивільними особами, сказав Марко Стровс, який очолює державну комісію з розслідування масових поховань. Ексгумація тіл буде проведена після того, як прокурор дасть на це офіційний дозвіл.

Слідчі вважають, що це - останки місцевих жителів, запідозрених у співпраці з німцями, з якими розправилися комуністи наприкінці війни. Тоді в Югославії було вбито багато людей, звинувачених у колабораціонізмі, але часто невинних.

Влада колишньої Югославії заперечувала факти масових вбивств або прагнула применшити їх значення. В останні роки в цих місцях було виявлено декілька масових поховань.

Нагадаємо, Міжнародний суд і трибунал по колишній Югославії визнають події 1995 року геноцидом боснійських мусульман. Наприкінці березня 2010 парламент Сербії прийняв офіційну резолюцію, що засуджує масові вбивства в Сребреніці.

Звинувачення в геноциді у зв'язку з подіями в Сребрениці були пред'явлені генералу Младіча, а також президенту Республіки Сербської Радована Караджича. Младіч досі перебуває в міжнародному розшуку, а Караджич був арештований в Сербії 2008 році. Суд над ним почався в листопаді 2009 року.

Читайте також:

На мексиканському ранчо знайдено 72 трупи жертв кримінальної війни

У Бельгії пропонують змивати покійників в каналізацію

Археологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

У киргизькому Оші знайдена братська могила на 150 тіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: