У Сомалі в зіткненнях військових з ісламістами загинули 700 людей

Сили безпеки країни вже тиждень ведуть бої з радикалами, які є послідовниками "Талібану". Кількість жертв з обох боків сягнула 700 людей.

Не менше 700 людей загинули в місті Майдугурі на півночі Нігерії у збройних зіткненнях між силами безпеки й ісламістами з радикальної секти "Боко харам".

Про це повідомили джерела в нігерійських збройних силах.

Безлади в Нігерії почалися тиждень тому, коли бойовики "Боко харам", що називають себе також "талібами", напали на поліцейську ділянку в місті Баучі в однойменному штаті на півночі Нігерії, а потім зробили озброєні вилазки в штатах Йобе, Борний і Кано.

Влада ліквідовувала 30 липня в Майдугурі лідера "Боко харам" Мохаммеда Юсуфа. Це викликало чергову хвилю насильства.

Напередодні в Майдугурі було в основному спокійно, відновили роботу банки та ринки, але періодично виникали перестрілки. За словами представника поліції Борний, бойовики, можливо, проводять перегруповування своїх сил.

Угрупування "Боко харам" з'явилося в 2004 році. Її активісти створили свій центр в сільській місцевості в селі Канамма в штаті Йобе (північний схід) поблизу кордону з Нігером.

Вони не приховують, що "надихаються прикладом руху "Талібан" в Афганістані", і хочуть заснувати "чисто ісламську" державу на півночі Нігерії.

Вони вимагають посилення дотримання норм шаріату, що діють в 12 з 36 штатів, і повну заборону нинішньої прозахідної системи творення країни.

Нігерія - найнаселеніша країна Африки, там проживають близько 140 млн. людей. На півночі живуть в основному мусульмани, тоді як південці дотримуються християнської релігії і традиційних африканських вірувань.

Читайте також:

В Нігерії війська напали на базу ісламістів. Більше 100 вбитих. ФОТО і ВІДЕО

США пригрозили санкціями за підтримку сомалійських ісламістів

Жертвами боїв у Нігерії стали понад 65 людей

Нігерійські бойовики звільнили українця, якого утримували три місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: