У співпраці BP і "Роснафти" побачили загрозу безпеці США

Оскільки "Роснафта" претендує на частку акцій компанії ВР, США висловило стурбованість з приводу можливих сюрпризів у політиці компанії.

Член Палати представників США, демократ Едвард Маркі звернувся до міністра фінансів Тімоті Гайтнеру з проханням розпочати розслідування законності угоди, укладеної між "Роснафтою" і BP.

На думку Маркі, угода з обміну акціями, вартість якої оцінюється в 16 мільярдів доларів, може представляти загрозу національній безпеці США.

Конгресмен, який спеціалізується на питаннях енергетики та екології, зазначив у своєму листі до Гайтнеру, що BP є найбільшим у США видобувачем нафти і природного газу, а також посідає четверте місце за обсягом виробництва нафтопродуктів. Крім того, ця компанія - найбільший постачальник палива для американської армії.

Маркі вважає, що якщо "Роснафта" стане акціонером BP і почне впливати на політику компанії, це може завдати шкоди інтересам США. Обгрунтовуючи свою думку, конгресмен відзначає, що російська державна нафтова компанія вже демонструвала свою здатність припиняти поставки при виникненні конфліктних ситуацій з партнерами. Як приклад Марки привів відключення газу Україні в 2009 році.

Reuters відзначає, що в четвер акції BP подешевшали на нью-йоркській біржі на 1,37 відсотка.

Про укладення масштабної угоди між британською та російської нафтовими компаніями стало відомо 15 січня 2011 року. За її умовами BP буде спільно з "Роснафтою" освоювати російський арктичний шельф. Крім того, компанії обміняються акціями: "Роснефта" отримає 5 відсотків акцій BP, віддавши натомість 9,5 відсотка власних акцій.

Невдоволення угодою вже висловили російські акціонери ТНК-BP - компанії, 50 відсотків якої належать BP. Вони побачили в угоді порушення угоди, згідно з яким ТНК-ВР має ексклюзивне право на реалізацію нафтогазових проектів на території Росії та України.

Читайте також:

Скандальна ВР допоможе росіянам освоювати арктичний шельф

Росія припинила поставки нафти до Білорусі

Влада США підготувала позов до BP на 17 млрд доларів

BP з'ясувала причину аварії в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: