У справи Грузії та Південної Осетії втрутився весь Євросоюз

27 держав-членів Євросоюзу закликали Грузію та Південну Осетію, котрі звинувачують один одного в обстрілі своїх територій, до холоднокровності.

Європейський Союз закликав Грузію та Південну Осетію не нагнітати напруженість в регіоні і забезпечити "необмежений доступ" спостерігачам ЄС по обидві сторони кордону.

"Євросоюз висловив заклопотаність недавніми звинуваченнями в перестрілках та інших інцидентах по обидві сторони адміністративної межі Південної Осетії", - зазначається в заяві головуючої в ЄС Швеції.

"Євросоюз закликав усі сторони утриматися від будь-яких заяв і дій, які можуть привести до посилення напруженості в цей особливо непростий період часу", - підкреслюється в заяві від імені всі 27 держав-членів організації.

Росія в опублікованому документі не згадується.

Заява ЄС з'явилася після того, як Москва і Тбілісі обмінялися взаємними звинуваченнями в обстрілі території Південної Осетії та Грузії.

У свою чергу, Держдепартамент США називає інциденти на кордоні Грузії та Південної Осетії локальними і вважає, що розслідувати їх потрібно сторонам, що брали участь в них, самостійно.

"Ми не впевнені, що є які-небудь свідоцтва, що підтверджують заяви про те, що відбулася перестрілка через кордон. Ми зв'язалися з обома сторонами (РФ і Грузією) і перевірили механізми, які в подібних випадках використовуються для врегулювання конфліктів на локальному рівні максимально швидко, наскільки це можливо", - сказав офіційний представник держдепартаменту Філіп Кроулі.

Відповідаючи на питання про те, в якій мірі Вашингтон бере участь у вирішенні конфлікту, Кроулі відзначив, що представники держдепартаменту зв'язувалися з владою Грузії та Росії. Напередодні ситуацію в регіоні обговорили заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін і заступник держсекретаря США Уїльям Бернс.

"Влада США підтримувала інтенсивні контакти з російськими і грузинськими офіційними особами", - підкреслив Кроулі.

Раніше Франція, що виступила рік тому посередником у врегулюванні військового конфлікту між Грузією і Росією, закликала всі сторони утриматися від провокацій в регіоні.

3 серпня співробітник міністерства інформації і друку Південної Осетії повідомив про черговий обстрілі Південної Осетії з території Грузії.

Читайте також:

Франція закликала Грузію і Південну Осетію заспокоїтись

Грузія та Південна Осетія звинуватили одна одну в обстрілах

Росія введе санкції проти США у разі постачань зброї до Грузії

Мєдвєдєв відмовився дружити зі США проти України і Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: