У справі Політковської фігурують 9 осіб

У справі про вбивство журналістки Анни Політковської зараз звинувачують дев'ятьох осіб. Деяких із них суд сьогодні залишив під арештом.

У справі про вбивство журналістки Анни Політковської зараз звинувачують дев'ятьох осіб, повідомив прокурор В’ячеслав Смірнов у ході розгляду в Московському міському суді скарги на арешт одного зі звинувачених.

Зокрема, у справі про вбивство Політковської звинувачують трьох братів Махмудових. За даними Смірнова, в день убивства журналістки Джабраїл Махмудов користувався машиною, на якій велося спостереження за Політковською. Сам Махмудов свою причетність до злочину заперечує.

"Я вважаю цей злочин украй мерзенним. По-перше, йдеться про вбивство жінки, по-друге, про вбивство журналістки, яка, ризикуючи життям, захищала права людей на моїй Вітчизні", - заявив Махмудов в середу в суді.

Суд сьогодні залишив Джабраїла Махмудова під арештом, відхиливши касаційну скаргу його адвокатів.

Як обґрунтування необхідності обрання в якості запобіжного заходу утримання під вартою слідство вказало, що Махмудова підозрюють у здійсненні особливо тяжкого злочину. Крім того, за даними прокуратури, Махмудов не жив за місцем постійної реєстрації. Слідство вважає, що на волі він може сховатися від слідства або вплинути на розслідування справи.

Сам Махмудов, що брав участь в засіданні через телетрансляцію, просив змінити йому запобіжний захід на підписку про невиїзд. Він заявив, що злочину не скоював, а слідство ґрунтується на непрямих свідченнях. Махмудов пообіцяв, що з’явиться за першим викликом слідчого і надаватиме допомогу в установленні істини в справі. "Я не збираюся ні від кого ховатися і ніколи не ховався", - заявив затриманий.

Адвокат Мурад Мусаєв, що представляє інтереси Махмудова, просив змінити його підзахисному запобіжний захід на будь-який інший, не пов'язаний із позбавленням волі. Адвокат вважає, що ухвала Басманного суду Москви є незаконною і необґрунтованою.

За словами захисника, затримання і арешт було проведено з істотними порушеннями норм Кримінально-процесуального кодексу РФ. Зокрема, Мусаєва не було допущено до Махмудова при обранні запобіжного заходу, хоча він уже був його адвокатом і в нього була укладена угода з родичами Махмудова.

Захисник зауважив, що Махмудова має дві вищих освіти, і вуз надав позитивну характеристику звинувачуваного.

"Махмудов є добропорядним громадянином, він ніколи не притягувався ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності, за винятком порушень правив дорожнього руху", - зауважив захисник.

Крім того, джерело, близьке до слідства, повідомило агенції "РИА Новости", що в межах кримінальної справи пред'явлено звинувачення підполковнику ФСБ Павлу Рягузову. Рягузову закидають, що він передав екс-голові Ачхой-Мартановського району Чечні Шамілеві Бураєву інформацію про місце проживання Політковської. Він додав, що підполковнику пред'явлено звинувачення за ст.285 Кримінального кодексу РФ (перевищення посадових повноважень).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: