У справі Політковської назвали замовника (відео)

Генеральна прокуратура заявила про відвід судді Євгенія Зубова, який розглядає справу про вбивство оглядача "Новой газеты" Анни Політковської.

Представники генпрокуратури Росії вимагають відчужити Зубова "у зв'язку з його упередженістю". Рішення про відведення судді буде ухвалено в середу, 26 листопада.

Незадовго до цього Московський окружний військовий суд усунув від розгляду справи про загибель журналістки члена колегії присяжних Євгенія Колесова, який раніше висловив невдоволення тим, що процес переведений в закритий режим. Суддя заявив, що згідно із законом присяжні не мають права коментувати хід процесу для тих, хто в ньому не бере участі.

При цьому 25 листопада, із слів Мурада Мусаєва, адвоката одного з фігурантів справи Політковської, процес знову став відкритим. Також Мусаєв оголосив, що в звинувачувальному висновку був згаданий замовник вбивства журналістки – ним є, за версією слідства, якийсь російський політик, який вирішив усунути Політковську через її статті.

За проведення слухань в закритому режимі виступало слідство; на думку слідчих, в справі є якісь секретні документи. Близькі Політковської, а також представники обвинувачених, вимагають зробити розгляд кримінальної справи відкритим.

Оглядач "Новой газеты" Анна Політковська була застрелена в Москві в жовтні 2008 року. Безпосереднім виконавцем вбивства слідство вважає Рустама Махмудова. В даний час він переховується від правосуддя і оголошений в міжнародний розшук.

У причетності до загибелі Анни Політковської звинувачуються брати Джабраїл та Ібрагім Махмудові, а також Сергій Хаджікурбанов. Ще одним фігурантом справи є співробітник ФСБ Павло Рягузов, який підозрюється в перевищенні службових повноважень. Слідство впевнено, що саме він передав вбивцям інформацію про те, де живе журналістка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: