У справі про катастрофу літака Качиньського допитають прем’єра

Туск заявив, що Польща не може прийняти проект доповіді МАК в тому вигляді, в якому він був переданий російською стороною, оскільки зауважень до нього надто багато.

Адвокат, який представляє інтереси родичів кількох поляків, загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом, звернувся до військової прокуратури Варшави з проханням якомога швидше допитати прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска.

Туск заявив, що Польща не може прийняти проект доповіді МАК в тому вигляді, в якому він був переданий російською стороною, оскільки зауважень до нього надто багато.

"У зв'язку з різкою зміною позиції прем'єра Дональда Туска і його заявою про те, що проект Міждержавного авіаційного комітету не може бути прийнятий польською стороною, прошу якомога швидше взяти свідчення. Пан прем'єр має у своєму розпорядженні у даний момент - після роботи над польськими зауваженнями до проекту МАК - далекосяжну інформацію на тему причин Смоленської катастрофи. Вважаю, що він повинен бути якомога швидше допитаний як свідок", - заявив адвокат Стефан Хамбур.

За його словами, відмова допитати прем'єра означатиме порушення прав родичів жертв трагедії, інтереси яких він захищає. У червні Хамбур вже звертався до прокуратури з проханням допитати Туска і президента Польщі Броніслава Коморовського, який тоді був спікером Сейму. Тоді прокуратура відхилила позов через два тижні після того, як він був поданий.

Нагадаємо, раніше польська сторона заявила, що тіла президента Леха Качинського, його дружини, а також інших жертв авіакатастрофи під Смоленськом можуть бути ексгумовані через побоювання, що Росія погано провела ідентифікацію останків і частини людей можуть бути поховані в різних могилах.

У кінці минулого тижня глава уряду Польщі Дональд Туск назвав неприйнятним проект рапорту МАК про причини Смоленської авіакатастрофи, який російська сторона передала Польщі наприкінці жовтня і в якому основну провину за трагедію покладено на пілотів.

Польська урядова комісія передала до МАК майже 150 сторінок зауважень до 210-сторінкового документа.

Читайте також:

Прем'єр Польщі назвав винних у трагедії під Смоленськом

Польща не довіряє Росії і підготує свою доповідь щодо авіакатастрофи під Смоленськом

Поляки запідозрили, що Росія підсунула їм фальшиві останки Качинських

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: