У США будуть страчувати злочинців препаратом для усипляння тварин

Через гострий дефіцит пентоталу натрію - одного з трьох препаратів, що складають смертельну ін'єкцію, страчувати злочинців у США будуть ветеринарним препаратом.

Суд американського штату Оклахома дозволив владі штату використовувати для страти злочинців речовину, яка раніше застосовувалася ветеринарами для усипляння тварин.

Причиною, що спонукала виконавців смертної кари в США терміново домагатися розширення препаратів, став гострий дефіцит пентоталу натрію - одного з трьох препаратів, що складають смертельну ін'єкцію - так званий "техаський коктейль".

У США існує єдина лабораторія, яка виробляє пентотал натрію, але через технічні проблеми вона не зможе поставити необхідну кількість цієї речовини до кінця 2011 року.

Брак пентоталу привів до того, що наприкінці жовтня влада штату Арізона була змушені імпортувати необхідний компонент з Великобританії, щоб стратити вбивцю 15-річної дівчинки.

Управління виконання покарань Оклахоми, фахівцям якого 16 грудня належить стратити іншого вбивцю, звернулося до суду з дозволом замінити пентотал натрію на пентобарбітал, який раніше використовувався в ветеринарії для усипляння тварин. Відомі суміші на основі цієї речовини носять назви Euthanal, Beuthanasia-D, Lethabarb і Fatal Plus.
Суддя Стівен Фріот схвалив вибір Управління, зазначивши, що "вірогідність того, що ін'єкція п'яти міліграмів пентобарбітала призведе до чогось іншого, крім смерті, є нульовою".

Експерти вважають, що після ухвали оклахомського суду схожий шлях вирішення проблеми нестачі пентоталу натрію можуть вибрати і інші штати.

Смертельна ін'єкція - один з найпоширеніших у США способів виконання вироків про смертну кару. Для уникнення фізичних страждань засудженому перед ін'єкцією вводиться багаторазова доза знеболюючого препарату. Під час процедури страти засуджений фіксується на спеціальному столі, в його вени вводяться голки, з'єднані з крапельницями, в яких містяться ці препарати, суміш яких називають "техаським коктейлем". Смерть настає протягом декількох хвилин. Після констатації настання смерті тюремним лікарем  проводиться обов'язкова процедура аутопсії, потім тіло або видається родичам, або його ховають за рахунок штату. В даний час в декількох штатах йдуть дискусії про заборону смертної кари.

Читайте також:

В Ірані стратили жінконенависника, який за 4 роки вбив 16 людей

 У США звільнили ув'язненого, який 18 років очікував страти

У США стратили недоумкувату жінку за вбивство чоловіка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: