Буту пред'явили офіційне звинувачення: йому загрожує довічне ув'язнення

В Америці росіянина Віктора Бута будуть судити за чотирма пунктами, за якими йому загрожує від 25 років до довічного ув'язнення.

Росіянинові Віктору Буту загрожує від 25 років до довічного ув'язнення. В США його судитимуть за чотирма пунктами. Про це повідомив федеральний прокурор Південного округу Нью-Йорка Пріт Бхарара на прес-конференції в середу.

За словами прокурора, перший пункт – це злочинна змова з метою вбивства громадян США, другий – злочинна змова з метою вбивства посадових осіб, які перебувають на державній службі, третій – злочинна змова в придбанні та продажу ракет протиповітряної оборони і четвертий – змова в поставках зброї терористичним групам.

До винесення вердикту суду Бут вважається невинним, додав прокурор.

Звинувачення стверджує, що Віктор Бут, продаючи зброю, розумів, що вона буде спрямована проти американських громадян.

"Деякі вважають, що Бут не думав про те, кому він продає зброю. Однак він думав... Війна проти США - моя війна", - сказав на прес-конференції Майкл Реонарт, представник департаменту по боротьбі з наркотиками.

За його словами, спочатку розслідування велося в рамках антинаркотичної боротьби, проте потім воно переросло у справу про постачання озброєнь терористичної організації FARC.

"Віктор Бут, не роздумуючи, почав поставляти арсенал озброєнь наркотерористам для вбивства американців. Історична операція завершилася кульмінацією та екстрадицією (Бута), якого очікує американське правосуддя", - сказав Бхарара.

Представники звинувачення сказали, що доказова база складається з показань свідків, аудіозаписів та інших документів, які будуть пред'явлені суду.

Бут був заарештований в Бангкоку в березні 2008 року на запит США, де його звинувачують у торгівлі зброєю, змові з метою вбивства громадян США і підтримці тероризму. Сам Бут всі звинувачення відкидає і заявляє, що ніколи не торгував зброєю і не мав контактів з терористами. У вівторок влада Таїланду видала Бута Вашингтону, не поставивши до відома російське посольство в Бангкоку.

Раніше Віктор Бут звернувся до президента РФ Дмитра Мєдвєдєва і глави уряду Володимира Путіна з проханням надати йому допомогу у поверненні на батьківщину. У МЗС РФ неодноразово висловлювали надію, що влада Таїланду займе "об'єктивну, неупереджену позицію" у справі Бута.

Читайте також:

Віктора Бута доставили в США

Екстрадиція Бута: Росія звинуватила США в тиску на Таїланд

Суд Таїланду видав Віктора Бута США

ВідеоБуту пред'явили офіційне звинувачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: