Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США чекають дій від України, щоб виключити країну із списку територій із високим рівнем інтернет-піратства

Україна ще в 2011 році потрапила до так званої доповіді "Special 301 Report", який окреслює список країн зі значним рівнем інтернет-піратства.

В Офісі торгового представника США позитивно ставляться до зрушень в Україні в питанні забезпечення прав інтелектуальної власності та чекають прийняття конкретних кроків, щоб виключити Україну зі списку країн з високим рівнем інтернет-піратства.

Про це повідомив розповів заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Михайло Тітарчук, - пише Укрінформ.

"Те, що я побачив, в принципі, американська сторона позитивно оцінює наші зрушення як на законодавчому рівні, як реальну боротьбу з інтернет-піратством, так і з дуже великим комплексом контрафактів", - зауважив заступник міністра після відповідних слухань в Офісі торгового представника США.

Він підкреслив, що в Вашингтоні звертають увагу, передусім, на три ключових питання. "Це, насамперед, боротьба з піратством, колективне управління (правами інтелектуальної власності – ред.) та легалізація програмного забезпечення Microsoft на рівні державної влади", - зазначив він.

Україна ще в 2011 році потрапила до так званої доповіді "Special 301 Report", який окреслює список країн зі значним рівнем інтернет-піратства й недостатнім захистом прав інтелектуальної власності. Цей документ оновлюється щороку, і Україна в ньому перебуває в другій групі, тобто priority list.

За словами Тітарчука, у США визнають, що українська сторона зробила багато за останні роки, втім треба ще докласти чимало зусиль. "Зараз головне питання полягає в тому, щоби Верховна Рада прийняла законопроект у другому читанні про колективне управління (правами інтелектуальної власності – ред.), оскільки наш дедлайн у цьому питанні – до 26 квітня. Якщо ми не приймемо, то можемо втратити ряд преференцій. Це стосується експорту українських товарів до США", - пояснив він.

Після того, як цей закон буде прийнятий, "Україна матиме шанс перейти у watch list, тобто в першу групу списку". Щоби Україну повністю виключили з цієї доповіді, потрібно легалізувати програмне забезпечення в державних органах влади, де 37% продовжує бути піратським.

Додамо, що раніше Сенат США отримав законопроект про кіберпідтримку України.

Нагадаємо, законопроект передбачає "встановлення найбільш сучасних оновлень безпеки на комп'ютерах органів державної влади, в тому числі систем програмного захисту, спрямованих на захист об'єктів критичної інфраструктури України; скорочення залежності України від російських технологій; сприяння розширенню участі України в програмах обміну інформацією, яка пов'язана з проблематикою кібербезпеки і міжнародним зусиллям з протидії кіберзагрозам, а також розвитку нашої країною власних можливостей у сфері кібербезпеки.

ВідеоНімецькі журналісти звинувачують хакерів з Росії у кібератаці на МЗС та Міноборони країни

За даними ЗМІ, тривала вона більше року. У Німеччині втручання помітили лише минулого грудня. Під час кібератаки могли вкрасти документи німецької влади. Та подробиць не розголошує і запевняє, що ситуація під контролем. Хакери, що стоять за атакою, належать до угруповання Fancy Bear, або ж "Вигадливий ведмідь".

Німецькі журналісти звинувачують хакерів з Росії у кібератаці на МЗС та Міноборони країни

Крім того, документ підкреслює відданість Хартії про стратегічне партнерство між Україною і США, Будапештському меморандуму, а також співпраці Україна-НАТО.

Залиште свій коментар

Вибір редакції