Перейти до змісту
У США чоловік вижив сам посеред снігової пустелі. Він розповів, як зумів за 23 дні перемогти природу
  • Кількість переглядів 10531

Протягом кількох тижнів чоловік виживав посеред снігів, намагаючись дочекатися допомоги.

У штаті Аляска, США, чоловік провів 23 дні наодинці з дикою природою після того, як його будинок згорів. Маючи лише кілька ковдр, спальних мішків і банок з консервами, він вижив за температури -15 градусів і дочекався рятувальників, яких викликали його близькі, повідомляє поліція штату Аляска.

Фатальна помилка

Тайсон Стіл проживав у невеликому будиночку в долині Сустіна, на відстані 20 миль від найближчого поселення, разом зі своїм лабрадором Філом. В день, коли трапилася пожежа, – 17 грудня - він розпалював піч і помилково використав картон для того, щоб розпалити полум’я.

"У мене була дров’яна піч все моє життя. Я знав, що так не можна робити. Я поспішив і поклав у піч завеликий шматок картону", - розповів Стіл в аеропорту Лейк-Худс, куди його привезли рятувальники.

Іскри від картону вилетіли через димохід і приземлилися на пластиковий дах будиночка.

Стіл прокинувся між 1 та 2 годиною ночі і почув, як зі стелі падають краплі розплавленого пластику. "Я вийшов надвір і побачив, що увесь дах у вогні", - розповів він.

Полум’я стрімко охоплювало будинок – коли Стіл повернувся всередину будинку, йому назустріч вилетіла вогняна куля. У нього було лише кілька хвилин, щоб ухвалити рішення, від якого залежало, чи зможе він вижити.

"Мій пес спав поруч зі мною, і він так злякався вогню. Я думав, що мав вхопити його і речі, щоб спати – тож я схопив все, що було на моєму ліжку, ковдри, спальні мішки, ще пальто – що завгодно, просто будь-що, загорнув все у ковдру і побіг на вулицю. Я кричав Філу "Йди звідси! Йди звідси!", він зістрибнув з ліжка, і я вирішив, що він теж вийшов за мною", - згадує Стіл. "Я намагався вирішити, що робити далі, схопив свою гвинтівку і побіг на інший бік будиночка. Мій пес почав вити, але я думав, що він не всередині. Я був у істериці", - розповів чоловік.

Все його майно зберігалося в одному будинку. Крім речей, там було також більш ніж пів тисячі патронів, які вибухнули, коли вогонь дістався до них. "Я не міг навіть підійти до будинка, щоб спробувати загасити його. Це було схоже на місце бойових дій, 500 набоїв вистрілили одночасно", - пояснив Стіл.

Там само зберігався балон з газом, який теж вибухнув.

Стіл намагався загасити полум’я снігом до самого ранку, але нічого не допомагало.

"І ось на світанку я сидів біля мого охопленого  полум'ям будинку, і не відчував холоду. Насправді, я навіть підкинув кілька журналів у вогонь, щоб це тривало", - згадав він.

Лише після цього Стіл почав складати план, як вижити далі.

Довге очікування

На попелищі вціліли банки з консервами, квасолею і арахісовим маслом. Частина з них від високої температури відкрилась, тож їжа була зі смаком охопленого  полум'ям пластику, пригадує Стіл.

Перші два дні він провів у сніжній печері, яку викопав. У ній поміщалися його ковдри і спальні мішки і ті банки з їжею, які він зміг дістати. Він не міг зв’язатися з родиною, оскільки незадовго до цього його телефон зламався – припинив заряджатися.

Першою метою стало будівництво більш комфортного укриття. Стіл використав речі, які встиг винести з будинку, для того, щоб збудувати тент навколо залишків печі, що опалювала його будинок. Також він намагався дістатися до озера за чверть милі від будинку.

"Пішов сніг! Величезна кількість снігу, він йшов три дні, випало приблизно три фути снігу. Після цього деякий час було ясно, а потім знову почався снігопад – випав ще фут, а потім ще шість дюймів. Був майже п’ятифутовий шар снігу. Обидві мої пари снігоступів згоріли. В мене були лише черевики на мені і кілька пар дірявих шкарпеток, щоб продертися через цей сніг", - розповів Стіл. Мандрівка до озера зайняла у нього цілий день.

"Я повинен був перевірити товщину льоду на озері, щоб переконатися, що літак рятувальників зможе приземлитися, коли мої рідні звернуться до них", - пояснив він.

Також він використав попіл, що лишився від його будинку, щоб зробити напис "SOS" на вільній від дерев ділянці. "Я робив це часто, тому що йшов сніг, і я мав відновлювати напис. Я подумав, це стане моїм найкращим сигналом. Але ніхто не підлітав достатньо близько, хоча я чув літаки кожен день", - згадав Стіл.

Все, що він міг зробити, – це підтримувати вогонь у своєму новому укритті для того, щоб розігрівати їжу. Це не допомагало підтримувати тепло – він міг бачити власне дихання, перебуваючи поруч із багаттям.

"В мене не було карти, і я не настільки добре знав місцевість. Я міг сказати – ми можемо піти в той бік, але я гадки не мав, які водойми достатньо замерзли, і міг провалитися під лід. Їх багато, і обходячи, я міг втратити напрямок. Крім того, світловий день тривав лише шість годин. У мене був налобний ліхтар, але батарейки до нього були лише ті, які були вставлені в нього", - розповів чоловік.

Повернення додому

Друзі Стіла відправили запит до рятувальників після того, як він кілька тижнів не виходив на зв’язок. У четвер, 9 січня, через 23 дні після пожежі, пілоти Кліф Гілліленд  Зак Джонсон прибули до місця пожежі і врятували Стіла. Незважаючи на тривалий час, проведений в екстремальних умовах, Стіл повністю здоровий, окрім того, що вимушений користуватися темними окулярами, доки його очі знову не звикнуть до світла.

"Я не навчався виживанню. Я просто завжди був на вулиці, працював на вулиці. У старшій школі я працював у магазині спорядження, тож знав досить багато про нього. Дивився багато відео на Youtube. Я навіть почав власний канал, але на ньому лише одне відео. Решта записів згоріли", - розповів Стіл.

Після порятунку він планував повернутися до родичів до Солт-Лейк-Сіті.

"У них є собака. Можливо, це стане певною терапією", - сказав він.