Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США допитали двох російських олігархів у справі про втручання у вибори - CNN

У одного з них оглянули його електронні пристрої.

Команда спецпрокурора Роберта Мюллера, що розслідує справу щодо російського втручання у вибори президента США, допитала двох російських олігархів.

Про це повідомляє американський телеканал CNN, посилаючись на кілька джерел.

ВідеоТрамп заявив про готовність до допиту у справі про втручання РФ у вибори США

Допит може відбутися протягом наступних двох чи трьох тижнів. Американська розвідка вже визнала, що Москва намагалася вплинути на результати голосування саме на користь Трампа.

Трамп заявив про готовність до допиту у справі про втручання РФ у вибори США

За даними телеканалу, одного олігарха допитали, коли його приватний літак приземлився в аеропорту Нью-Йорка. Слідчі оглянули у нього електронні пристрої. Другого олігарха допитали під час його нещодавньої подорожі по США, але невідомо, чи проводився у нього обшук.

Команда Мюллера також подала запит на третього російського олігарха, який останнім часом не був у США, з проханням добровільно надати документи, які цікавлять слідство, і відповісти на його питання.

Слідчі запитували олігархів, чи не жертвували вони гроші на передвиборну кампанію і інавгурацію Дональда Трампа - прямо або побічно. Імена вищезгаданих російських багатіїв не повідомляються.

Одне з джерел CNN вважає, що у Роберта Мюллера вже є деякі докази втручання у вибори, і тепер його команда хоче побачити, яку додаткову інформацію вона може отримати від росіян, які в'їжджають на територію США.

Нагадаємо, спецслужби США звинувачують Росію і особисто Путіна в організації кампанії за втручання у вибори президента США з допомогою пропаганди і хакерських атак. Володимир Путін та інші представники російської влади категорично заперечують будь-яку причетність до спроб втрутитися в хід американських виборів.

16 лютого Міністерство юстиції США заявило, що 13 громадян Росії і три російські установи звинувачуються у втручанні у вибори президента США і політичний процес в країні. Обвинувальний висновок проти них скеровано до суду Вашингтона.

Звинувачення висуваються проти компанії "Агентство інтернет-досліджень", яка більш відома як "фабрика тролів", а також проти "Конкорд Менеджмент" і "Конкорд Кейтеринг". Усі три фірми належать  російському мільярдеру Євгену Пригожину, якого називають "кухарем Путіна". 

Пригожин також входить до списку підозрюваних. Також у списку Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Сергій Полозов, Ганна Богачова, Марія Бовда, Роберт Бовда, Аслан Джейхун, Вадим Подкопаєв, Гліб Васильченко, Ірина Каверзіна та Володимир Венков. Вони усі є співробітниками "фабрики тролів". 

Російський мільярдер Євген Пригожин у свою чергу заявив, що не засмучений тим, що проти нього в США висунули звинувачення у втручанні у вибори президента. "Американці дуже вразливі люди, вони бачать те, що хочуть бачити. З великою повагою ставлюся до них. Я зовсім не засмучений, що опинився в цьому списку. Якщо вони хочуть бачити диявола — хай бачать", — сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції