У США дозволили зберігати вакцини проти коронавірусу Pfizer в звичайній морозильній камері
Регулятор пояснив, що такі умови є альтернативою бажаному зберіганню нерозбавлених флаконів.

25 лютого Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило транспортування COVID-вакцини Pfizer/BioNTech у звичайних морозильних камерах протягом двох тижнів. Раніше дозволялося зберігання лише при температурі від -80ºC до -60ºC.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу американського регулятора.
Зазначається, що транспортування і зберігання у звичайних морозильних камерах дозволяється для нерозбавлених заморожених флаконів вакцини Pfizer/BioNTech.
"Сьогодні Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США оголосило, що дозволяє транспортування і зберігання нерозбавлених заморожених флаконів вакцини Pfizer-BioNTech від COVID-19 за звичайних температур, які зазвичай використовуються в морозильних камерах для фармацевтичних препаратів, протягом періоду до двох тижнів", - йдеться в повідомленні.
Регулятор пояснив, що такі умови є альтернативою бажаному зберіганню нерозбавлених флаконів у морозильній камері з наднизькою температурою від -80 ° C до -60 ° C. Зміни внесли в Інформаційний бюлетень для медичних працівників, які здійснюють вакцинацію.
"Ця альтернативна температура транспортування та зберігання нерозведених флаконів є достатньою і дозволяє транспортувати та зберігати флакони в більш гнучких умовах. Альтернативна температура транспортування та зберігання допоможе полегшити тягар закупівлі потужного холодильного обладнання для місць вакцинації та повинна допомогти доставити вакцину до більшої кількості місць", - пояснив таке рішення доктор медичних наук, директор Центру FDA з оцінки та досліджень біологічних препаратів Пітер Маркс.
Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому Україна досі не отримала вакцину від Pfizer, хоча цей препарат є вже навіть у африканській Гані.
Україна очікує отримати щонайменше 22,6 мільйона доз вакцин від коронавірусу від різних виробників. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, цього обсягу більш ніж достатньо для повноцінного проведення програми вакцинації протягом 2021 року.
Відео Вакцинація від коронавірусу в Україні: 5 відповідей на головні запитання
В Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу. 23 лютого до столиці прибула перша партія вакцини AstraZeneca. А 24-го стартувало щеплення. Наразі для вакцинації в Україні планують використовувати вакцини чотирьох виробників. ТСН.ua зібрав п’ять головних відповідей про вакцини.
