Наразі зловмисну програму намагаються простежити, розпочинають слідство.
Електроенергетична компанія у штаті Вермонт, США, заявила про знайдений на одному з їхніх ноутбуків шкідливий код, який має стосунок до російських хакерів.
Компанії пощастило, що він не запустився, наразі зловмисний програмний засіб намагаються простежити і розпочинають відповідне слідство, передає Al Jazeera.
У п'ятницю, 30 грудня, електричний департамент компанії The Burlington повідомив, що вони негайно знешкодили код і повідомили про це федеральних чиновників.
У Burlington Electric заявили, що перевірили пристрої після того, як Департамент внутрішньої безпеки попередив комунальні компанії про код, використаний у Grizzly Steppe і який пов'язують із нещодавніми російськими кубератаками, ввечері у четвер 29 грудня.
"Наша команда працює з федеральними посадовцями, щоб прослідкувати історію зловмисного програмного засобу та запобігти будь-яким іншим спробам просочитися в комунальну систему", — заявили в компанії, що перебуває у муніципальному володінні.
"Ми швидко повідомили владу про інцидент і всіляко будемо підтримувати розслідування", — додали представники електричного департаменту.
"Ця атака показує, наскільки лютим є хакерство у Росії. Воно системне, невпинне, хиже", — заявив, своєю чергою, Пітер Велч, конгресмен штату Вермонт від демократів.
"Вони здійснюватимуть кібератаки будь-де, навіть у Вермонті, аби тільки дестабілізувати нашу країну", — додав Велч.
Конгресмен також додав, що президент США Барак Обама недарма ввів проти Росії санкції минулого тижня.
Нагадаємо, наприкінці 2016 року США ввели нові санкції проти Росії у зв'язку кібератаками, які вплинули на процес виборів президента США.
У списку санкцій — начальник Головного управління Генштабу ЗС РФ (ГРУ) Ігор Коробов, його заступники Володимир Алексєєв, Сергій Гизунов та Ігор Костюков, а також хакери Білан Олексій та Євген Богачов.
Крім того, США видворили 35 російських дипломатів та їхні сім'ї. Також влада США закрила дві російські дипмісії в Нью-Йорку та Меріленді через підозру у шпигунстві.
Раніше в ЦРУ заявили, що Росія навмисно здійснювала кібератаки під час виборчої гонки, щоб допомогти Дональду Трампу виграти вибори, а не для того, щоб підірвати довіру до виборчого процесу країни. У розвідці встановили особистості тих, хто був тісно пов'язаний з російським урядом та зливав WikiLeaks тисячі повідомлень демократів, включаючи пошту голови передвиборної кампанії Гілларі Клінтон.