У США хакер, який зламав 130 млн карток, отримав 20 років в'язниці

Американець "зламав" номери 130 мільйонів кредитних карток, збиток у результаті чого склав близько 200 мільйонів доларів.

Суд США засудив до 20 років позбавлення волі хакера Альберта Гонсалеса, який "зламав" номери 130 мільйонів кредитних карток, збиток у результаті чого склав близько 200 мільйонів доларів - це стало одним з найбільших розкрадань персональних даних в історії країни.

Судове слухання відбувалося 25 березня в Бостоні. Звинувачення Гонсалеса складається з трьох різних частин, які розглядаються судом окремо за територіальним принципом - першу частину обвинувального вироку було винесено йому за злочини, скоєні в штаті Массачусетс, друге засідання суду відбудеться у п'ятницю, де йому доведеться відповісти за протиправні дії в штатах Нью-Джерсі і Нью-Йорк.

У вересні минулого року Гонсалес визнав себе винним за звинуваченням у "зломі" комп'ютерної бази даних великих ритейлерів, серед яких такі компанії, як TJX Cos і BJ's Wholesale Club. Всього від дій Гонсалеса постраждали понад 250 фінансових організацій - від платіжних систем до мереж цілодобових магазинів і супермаркетів. "Жертвами" хакера стали мільйони людей, загальна сума збитку від його дій оцінюється в приблизно 200 мільйонів доларів.

Сторона звинувачення наполягала на 25-річному терміні ув'язнення для Гонсалеса, однак, зважаючи на певні обставини, суд вирішив "трохи помилувати" злочинця.

"Це найбільший і "найдорожчий" приклад комп'ютерного хакерства в історії США", - заявила суддя Патті Саріс.

"Я прочитала безліч листів від людей, які люблять вас. Я також в курсі вашого тріумфу щодо того, як ви змогли "здобути перемогу над системою. Перед прийняттям рішення брався до уваги той збиток, який завдали компаніям ваші дії, а також і ваше щире розкаяння і видача одного мільйона доларів з викрадених у результаті афери коштів, які ви закопали вами задньому дворі будинку ваших батьків", - заявила суддя.

Як заявив Гонсалес у залі суду, "я стою перед вами, повержений 22 місяцями перебування під арештом; я винен".

Раніше повідомлялося, що у Гонсалеса були двоє спільників.

У грудні 2009 року одного зі спільників Гонсалеса було засуджено до двох років ув'язнення і виплати компенсації в розмірі 171,5 мільйона доларів. Інший спільник американця, білорус Сергій Павлович, у вересні того ж року на батьківщині отримав десять років в'язниці.

Читайте також:

В Іспанії розкрита вірусна мережа з 12,7 мільйонів комп'ютерів

Хакер опублікував дані податкової служби Латвії

Хакери отримають 15 тисяч доларів за злам iPhone

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: