У США хочуть створити "міністерство миру"

Американські конгресмени запропонували створити "міністерства миру" в структурі федерального уряду США.

Ініціативна група у складі 63 американських конгресменів внесла до палати представників Конгресу США законопроект про створення "міністерства миру" в структурі федерального уряду США, повідомив представник секретаріату палати. Документ в четвер поступив для подальшого розгляду і голосування в сенатські комітети з реформи уряду і закордонних справ.

В історії США спроби провести через конгрес законопроект про створення "міністерства миру" робляться з 1935 року. Останній раз подібний документ вносився до конгресу в 2007 році.

Новий законопроект припускає створення федерального "міністерства миру", завданням якого будуть "миротворчі зусилля, а також вивчення умов, необхідних для забезпечення внутрішнього і міжнародного миру". У документі йдеться, що нове міністерство очолюватиме назначений президентом США "міністр миру", у якого повинні бути вісім заступників, зокрема "заступник міністра миру в міжнародній мирній діяльності", "заступник міністра миру з контролю над озброєннями і роззброєнням", а також "заступник міністра миру з мирного співіснування і ненасильницького врегулювання конфліктів".

У законопроекті повідомляється, зокрема, що "заступник міністра миру у міжнародній мирній діяльності" "виступатиме на підтримку створення багатонаціональних ненасильницьких мирних сил" і відповідатиме за роботу миротворців, які направляються в зарубіжні країни, і фахівців із запобігання конфліктів, а також випускників "Академії миру".

"Заступник міністра миру з контролю над озброєннями і роззброєнням" повинен буде відповідати за питання скорочення запасів зброї масового знищення в світі, включаючи демонтаж і знищення таких озброєнь, а також займатиметься виробленням "ненасильницьких стратегій для недопущення випробувань або використання наступальних або оборонних ядерних озброєнь".

Ідея створення "міністерства миру" була однією з суспільних ініцітив, яку в ході минулої президентської гонки підтримали декілька неурядових і антивійськових організацій США, що передали тоді свої пропозиції у виборчий штаб Барака Обами. В кінці березня група громадських організацій проводить у Вашингтоні конференцію, а також спеціальну акцію на підтримку установи "міністерства миру".

Читайте також:

Обама запропонує Росії скоротити ядерний арсенал на 80%

Долар у світі подешевшав

Обама звернеться до конгресу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: