У США лікаря виключили зі спілки за народження вісьмох близнюків

Медики засуджують лікаря, що той підсадив більше двох ембріонів пацієнтці, внаслідок чого в неї народилося вісім близнят.

Доктор Майкл Камрава, що сприяв народженню вісьмох близнюків у 33-річної безробітної американки Наді Сулеман, був виключений з Американського суспільства репродуктивної медицини (АCРМ).

Представник товариства Шон Тіптон, який повідомив про виключення лікаря, відзначив, що причиною цього кроку стало неодноразове порушення ним прийнятих в АCРМ стандартів. Виключення з організації, однак, не завадить Камраве продовжити займатися медичною практикою.

Надя Сулеман сім років лікувалася від безпліддя. Доктор Камрава провів кілька операцій, в ході яких підсадив жінці шість запліднених яйцеклітин, дві з яких розвинулися в пари близнюків.

Тим часом, стандарти АCРМ взагалі не рекомендують підсаджування більше двох ембріонів пацієнткам молодше 35 років. Загальні ж правила екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) наказують видалення декількох ембріонів у випадку, якщо приживаються дуже багато життєздатних ембріонів, проте Камрава не зробив цього.

26 січня цього року Надя Сулеман народила вісім дітей (шестеро хлопчиків і двох дівчаток). На той час у неї вже було шестеро дітей, зачатих також за допомогою штучного запліднення.

Ейфорія в американському суспільстві з приводу появи на світ восьмерні пізніше змінилася засудженням. Сулеман стали звинувачувати у використанні дітей в меркантильних цілях. Сама Надя пояснювала свій вчинок тим, що завжди мріяла мати велику родину. Правда пізніше вона зізналась, що рішення народити восьмерню було необачним.

Разом з тим, Майкл Камрава все ще може займатися медичною діяльністю, незважаючи на виключення з ряду лікарських профспілок. У США повноваження на відкликання медичної ліцензії знаходяться виключно в руках держави.

Народження відразу вісьмох дітей зафіксовано в історії США всього двічі. Вперше жінка народила вісім дітей у місті Х'юстон у 1998 році. Тоді шість дівчаток і два хлопчики з'явилися у 27-річної Нкем Чукву - дружини іммігранта з Нігерії. Одна дитина померла через тиждень. Решта сестри: Ібьюк, Гором, Чіді, Чима і Ехерем - а також брати Ікем і Джіок в грудні 2008 року відсвяткували свій перший "круглий" ювілей. Всього ж у світі "восьмерняшкі" з'являлися вісім разів. Кожен раз виживали не всі немовлята.

Читайте також:

У США жінка народила відразу вісьмох дітей

Американці, яка народила 8 дітей, запропонували знятись в порно

Вагітна африканка чекає одразу 12 дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: