Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США може з'явитися 51-й штат

У Пуерто-Рико відбувається референдум з цього питання.

У Сполучених Штатах Америки може з'явитися 51-й штат - ним може стати Пуерто-Рико.

11 червня на цьому карибському острові відбувається референдум, на якому пуерто-риканці мають визначитися, чи хочуть вони увійти до складу США у якості штату, повідомляє Радіо Свобода.

У бюлетенях для голосування пропонується ще два варіанти - залишити чинний статус острова або оголосити незалежність.

Наразі Пуерто-Рико є асоційованою із США державою. Там діє Конституція США, але не в повному обсязі. Жителі острова є американськими громадянами і платять деякі податки до бюджету Сполучених Штатів, але користуються не усіма соціальними благами країни, не можуть голосувати на виборах президента і Конгресу.

П'ять років тому вже відбувся аналогічний референдум, але за його результатами не було визначено однозначних переваг місцевих жителів. Влада острова вирішила провести нове волевиявлення, що стало відповіддю на економічний спад - у травні Пуерто-Рико оголосила себе банкрутом.

Якщо пуерто-риканці висловляться за зміну статусу на штат США, то до Вашингтона відправиться делегація місцевих парламентаріїв з петицією до Конгресу затвердити підсумок референдуму. Для цього потрібна проста більшість обох палат законодавчого органу і підпис президента.

Нагадаємо, 22 березня 2017 року екс-міністра фінансів України Наталю Яресько було призначено виконавчим директором (CEO) Ради з фінансового управління та контролю для Пуерто-Рико: вона займатиметься поверненням країни до фінансової стабільності. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції