У США надали докази витоку COVID-19 з китайської лабораторії

У США надали докази витоку COVID-19 з китайської лабораторії

Фото: Associated Press

Китай зі свого боку заперечує витік генетично модифікованого коронавірусу з лабораторії в Ухані.

Головний республіканець Комітету із закордонних справ Палати представників Мак Маккол оприлюднив звіт із твердженнями про наявність доказів того, що коронавірус вийшов з лабораторії Уханьського інституту вірусології (WIV).

Про це повідомляє Reuters.

"Тепер ми вважаємо, що настав час повністю відмовитися від того, що джерелом вірусу став ринок морепродуктів... Ми також вважаємо, що переважна кількість доказів доводить, що вірус "просочився" з WIV, і що це сталося десь до 12 вересня 2019 року", - йдеться у доповіді, яка стала результатом розслідування, проведеного республіканцями-законодавцями.

Зазначається, що у документі наводяться достатні докази того, що вчені лабораторії китайського інституту за сприяння американських експертів і державних фондів Китаю і США працювали над модифікацією коронавірусів, і ці роботи могли бути секретними.

Нагадаємо:

  • Всесвітня організація охорони здоров'я також провела розслідування причин пандемії і у своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був "надзвичайно низьким". У звіті йдеться, що "не було повідомлень про респіраторні захворювання, сумісні з COVID-19, протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідчень інфекції у робочих у результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2".
  • Своєю чергою генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології в Китаї.
  • Водночас Китай не дозволив Всесвітній організації охорони здоров'я провести нове розслідування щодо походження коронавірусу COVID-19.
  • США ж підтримують намір Всесвітньої організації охорони здоров'я провести нові дослідження щодо походження COVID-19, зокрема в Китаї. 

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація