У США назвали ціну, за яку купили б Гренландію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада Данії заявила, що острів не продається.

В оточенні президента США Дональда Трампа обговорювалося питання, щоб запропонувати Данії за можливу купівлю острова Гренландія велику разову суму, а також виплати на необмежений термін. Яка разова сума – невідомо, а ось щорічна сума виплат мала б становити 600 млн доларів.

Про це виданню The Washington Post повідомили двоє джерел, які обізнані щодо переговорів про купівлю Гренландії.

Раніше Трамп підтвердив, що він просив свою адміністрацію вивчити питання можливої купівлі Гренландії.

У Данії таку ідею президента США сприйняли з подивом і заявили, що острів не продається. Данський прем'єр-міністр Метте Фредеріксен назвала ідею абсурдною. Раніше королівська сім'я запросила Трампа відвідати Данію 2 і 3 вересня під час європейської поїздки. Візит до Данії Трамп скасував.

Нагадаємо, США вже неодноразово купували території в інших країн. Минулі такі угоди можуть дати зрозуміти, що Вашингтон готовий платити. Він придбав у Данії 1917 року Віргінські острови за 25 млн доларів, що еквівалентно приблизно 500 млн доларів сьогодні. Він купив Аляску у Росії в 1867 році за 7,2 млн доларів (на нинішні гроші - 125 млн доларів) та величезний Луїзіанський край, що простягався від річки Міссісіпі до Скелястих гір,1803 р. у Франції за 15 млн доларів.

У Гренландії вже розташована найпівнічніша база військових сил США, повітряна база Туле, приблизно за 1000 кілометрів на північ від Полярного кола. Радіолокаційний і прослуховувальний пост має систему раннього попередження балістичної ракети, яка може виявляти вхідні міжконтинентальні балістичні ракети.

Невикористана нафта, газ та корисні копалини Гренландії також можуть бути привабливими для Трампа, оскільки перегони за ці ресурси посилюються.

Відео Данські чиновники назвали божевіллям ідею Трампа придбати Гренландію

Напередодні у виданні "The Wall Street Journal" з'явилась стаття про те, що американського президента приваблюють природні ресурси Гренландії і він всерйоз задумується її купити. Посилаючись на власні джерела, у матеріалі зазначили: Трамп уже майже рік обговорює цю ідею зі своїми радниками та адвокатами. Данським політикам такі чутки не сподобались.  

Данські чиновники назвали божевіллям ідею Трампа придбати Гренландію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції