У США не виключають нових санкції проти РФ, але занепокоєні стриманням повноваженнь Трампа - The Washington Post

Законопроект створює незвичайний прецедент делегування зовнішньої політики членам Конгресу. 

Білий дім підтримує введення нових економічних санкцій щодо Росії та Іраку, але цей законопроект, який нині розглядається в Конгресі США, стримують повноваження президента.

Про це інформує The Washington Post.

За словами директора із законодавчих питань Білого дому Марка Шорта, адміністрація Дональда Трампа підтримує нові санкції, але заперечує проти тієї частини законопроекту, яка наділяє Конгрес набагато більш значними повноваженнями у визначенні політики санкцій щодо РФ. Приміром, Дональд Трамп спробує пом'якшити або скасувати санкції проти Москви, згідно із законопроектом, буде потрібно голосування Конгресу. Тобто, законопроект створює незвичайний прецедент делегування зовнішньої політики 535 членам Конгресу.

"Він не містить в собі винятків, що стосуються питань національної безпеки, які завжди були частиною санкцій в минулому", - сказав Шорт.

Нагадаємо, що раніше Сенат схвалив новий пакет санкцій відносно РФ. Тепер його має ухвалити палата представників, однак процес уповільнився через те, що демократи і республіканці поки не можуть домовитися щодо деяких аспектів.

ВідеоБританія не відступить від позиції продовження санкцій проти Росії

Законопроект може бути прийнятий до того, як Конгрес піде на канікули у серпні.

Нагадаємо, що раніше шестеро сенаторів, які представляють Республіканську й Демократичну партії (Ліндсі Грем, Джон Маккейн, Марко Рубіо, Бен Кардін, Шеррод Браун і Клер Маккаскілл) внесли на розгляд верхньої палати Конгресу США законопроект, що посилює контроль за діями американського президента щодо пом'якшення санкцій проти Росії. Згідно з законопроектом, президент США має повідомляти Конгрес перед тим, як послабити економічні санкції проти РФ, пов'язані з її агресією щодо України. 

Додамо, що президент США Дональд Трамп не обговорював з главою РФ тему санкцій під час зустрічі в рамках саміту G20 у Гамбурзі. 

Трамп наголосив, що обмежувальні заходи діятимуть доти, доки не будуть вирішені конфлікти в Україні та Сирії.

 

Залиште свій коментар