У США обговорюють удар по Ірану

Відмова Німеччини від подальших санкцій відносно Ірану змусила Буша почати розгляд можливого бомбового удару по Ірану.

Відмова Німеччини минулого тижня від яких-небудь подальших санкцій відносно Ірану змусила адміністрацію Джорджа Буша активно почати розгляд планів можливого бомбового удару по Ірану протягом найближчих восьми-десяти місяців, повідомляє телекомпанія "Фокс" з посиланням на власні джерела в адміністрації Буша. 

За даними джерела в адміністрації Буша, "всі в місті" зараз активно беруть участь в широких дискусіях про ціну і вигоду військової акції проти Ірану, найбільш ймовірними якої будуть наступні вісім-десять місяців - після того, як підсумки попередніх (президентських) виборів "праймеріз" будуть вже визначені, але ще буде достатньо часу до листопадових виборів 2008 року, повідомляє телекомпанія.

За даними "Фокс", відмова Німеччини привела до того, що ціла низка політичних і військових офіційних осіб переконують зараз держсекретаря США Кондолізу Райс в тому, що дипломатичний підхід адміністрації Буша до рішення проблеми ядерної програми Ірану зазнав поразки і що адміністрація тепер повинна активно готувати військову інтервенцію проти Ірану. 

Прихильниками військової акції є, зокрема, заступник радника президента США з національній безпеці Джеймс Джеффрі і заступник держсекретаря США з міжнародної безпеки і нерозповсюдження Джон Руд, стверджують джерела телекомпанії. Телеканалу вдалося отримати підтвердження того, що минулого тижня під час зустрічі в Берліні старших дипломатичних представників "постійної п'ятірки" РБ ООН - США, Росії, Великобританії, Франції, Китаю, а також Німеччини, німецький представник офіційно повідомив країни, що уряд ФРН більше не підтримає ніяких додаткових санкцій проти Ірану по лінії РБ ООН.

Іранські вартові
Архів
Показником подальших дій адміністрації Буша тепер буде ситуація навколо Корпусу вартових ісламської революції в Ірані.
Після заяви Німеччини ключові фігури в адміністрації Буша прийшли до висновку, що санкції проти Ірану тепер працювати не будуть, повідомляє телекомпанія, посилаючись на неназваного представника американської адміністрації, а також на джерела в зарубіжних урядах. Дипломатичні джерела повідомили також, що Німеччина пояснила свою відмову від підтримки санкцій тим, що такі санкції можуть негативно позначитися на німецькій економіці.

Неназвані зарубіжні дипломати при цьому повідомили, що Німеччина ясно дала зрозуміти, що в приватному порядку вона вітатиме бомбовий удар США по іранських ядерних об'єктах, хоча публічно вона виступатиме з протестами. 

Джерела телекомпанії в американській адміністрації повідомили також, що держдепартамент, рада національної безпеки при президентові США і апарат віце-президента США прийшли до консенсусу і погодилися з тим, що провідний прихильник дипломатичного рішення іранської проблеми в адміністрації - заступник держсекретаря з політичних питаннь Ніколас Бернс мав можливість спробувати добитися успіху на дипломатичному рівні, але у нього нічого не вийшло.

Розпочате зараз у Вашингтоні активне обговорення потенційних силових сценаріїв по Ірану йде навколо двох головних варіантів - менш жорсткого і такого, що включає блокаду силами США імпорту бензину і експорту нафти з Ірану, а також повномасштабних повітряних бомбардувань.
При обговоренні плану бомбардувань оцінюються терміни, необхідні ВВС США для придушення іранських ППО, щоб мати потім можливість завдати ударів по іранських ядерних об'єктах. Більшість учасників обговорень приходять до висновку, що США знадобиться щонайменше тиждень постійних бомбових ударів для того, щоб добитися цілі. Оцінюючи можливі удари іранської сторони у відповідь по Тель-Авіву та інших містах Ізраїлю, а також удари іранців по американським військам в Іраку, офіційні особи в адміністрації США прийшли до висновку, що Іран навряд чи зможе нанести більших втрат, ніж він уже наніс, повідомляє "Фокс". 

Телекомпанія додає, що певним показником подальших дій адміністрації Буша тепер буде ситуація навколо Корпусу вартових ісламської революції в Ірані. Якщо корпус буде включений адміністрацією в список міжнародних терористичних організацій, це означатиме, що Кондоліза Райс визнала поразку дипломатичних зусиль США, і що включення корпусу в список терористичних організацій закладе основу для публічного виправдання американської військової акції проти Ірану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: