Перейти до змісту
У США офіційно запустили процес продажу Україні ракетних копмлексів Javelin

Постачання відбудеться на понад 39 мільйонів доларів.

Агентство Міністерства оборони США з питань співробітництва в галузі безпеки офіційно повідомило про направлення до Конгресу США запиту щодо продажу Україні партії ракетних комплексів Javelin на суму 39,2 млн доларів. Напередодні цей проєкт був підтриманий Державним департаментом США.

Про це повідомило Посольство України в США.

"Таким чином, уперше на офіційному рівні публічно підтверджено готовність Вашингтону реалізувати проєкт з продажу Україні сучасного летального озброєння в рамках програми “Міжнародні військові продажі” (Foreign Military Sales, FMS). Перша закупка систем Javelin є яскравим свідченням поглиблення взаємовигідного двостороннього військово-технічного співробітництва України та США", - ідеться в повідомленні посольства.

Йдеться про продаж 150 протитанкових ракет Javelin, 10 пускових установок і супутнього устаткування на суму 39,2 млн доларів.

Агентство Міністерства оборони США з питань співробітництва в галузі безпеки офіційно повідомило про направлення до...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Четвер, 3 жовтня 2019 р.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин