У США Палата представників відклала закриття Гуантанамо

Якщо рішення підтримає і Сенат, то проект з переведення в'язнів Гуантанамо в американські в'язниці буде заморожений як мінімум до жовтня 2011 року.

 Палата представників Конгресу США в середу, 8 грудня, проголосувала за закон, який забороняє використовувати будь-які бюджетні кошти на етапування до США в'язнів Гуантанамо і утримання їх на американській території.

Члени палати, таким чином, висловилися проти того, щоб розглядати справи цих ув'язнених у кримінальних судах США, а значить, і проти закриття самої в'язниці.

За заборону проголосували 212 сенаторів, проти - 206.

Як відомо, закриття в'язниці на базі Гуантанамо (Куба), було однією з головних передвиборних обіцянок президента США Барака Обами. Правозахисники неодноразово критикували владу США за серйозні порушення прав людини відносно в'язнів.

Якщо прийняте Палатою представників рішення підтримає і Сенат, то проект з переведення в'язнів Гуантанамо в американські в'язниці залишиться без фінансування і буде заморожений як мінімум до жовтня 2011 року.

Адміністрація американського президента вже засудила прийняте Палатою представників рішення. Зокрема, представник міністерства юстиції заявив, що воно обмежує можливості американського правосуддя щодо притягнення до відповідальності передбачуваних терористів.

В'язниця в Гуантанамо - табір для осіб, звинувачених владою США в різних злочинах, зокрема, у веденні війни на боці супротивника. У таборі містяться люди, захоплені американськими військовими і спецслужбами під час конфліктів в Афганістані та Іраку.

Крім того, у в'язниці перебувають уйгурські сепаратисти, яких Вашингтон відмовляється передавати Пекіну. Табір для в'язнів у Гуантанамо планували закрити до 21 січня 2010р.

Читайте також:

Британія виплатить компенсації колишнім в'язням Гуантанамо

Лідером "Аль-Каїди" в Ємені став колишній в'язень Гуантанамо

Трьох в'язнів Гуантанамо відправили до Грузії

США не можуть знайти кошти на закриття в'язниці в Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: