У США пішов з життя в'язень Аушвіцу та нобелівський лауреат премії миру Елі Візель

Чоловік помер у віці 87 років у своєму помешканні на Манхеттені у Нью-Йорку.

Лауреат Нобелівської премії миру Елі Візель, який пережив Голокост, помер у 87 років у своєму домі на Манхеттені у Нью-Йорку. Про це повідомляє Reuters.

Візель народився у Румунії у 1928 році. Під час Голокосту його із сім'єю відправили до концтабору. Його мати та молодша сестра були вбиті у газовій камері в Аушвіці, батько загинув від голоду та хвороб у Бухенвальді. Самого Візеля звільнили у 1945 році американські солдати.

У 1956 році він видав книгу спогадів про Голокост під назвою "Ніч". Згодом з'явилися продовження "Світанок" та "День". Усі три книги здобули міжнародне визнання. Візель, своєю чергою, виступав з лекціями по всьому світу і працював над поширенням інформації про нацистські злочини.

У 1986 році він отримав Нобелівську премію миру за те, що він "зробив роботою свого життя нагадування про геноцид, вчинений нацистами під час Другої світової війни".

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав Візеля променем світла, і сказав, що його неординарна особистість і незабутні книги продемонстрували тріумф людського духу над злом.

"З темряви Голокосту, Елі став потужною силою світла, істини і гідності", - сказав він.

Візель також був близьким другом президента США Барака Обами, що не завадило йому критикувати політику США стосовно Ізраїлю.

Обама згадав його як "один з найбільших моральних голосів нашого часу, і у значній мірі, совістю світу".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: