У США почнеться суд над передбачуваним українським "поліцаєм"

Свою причетність до злочинів українець заперечує, однак у 2007 влада США позбавили його громадянства.

У США починається процес у справі жителя Мічигану, якого звинувачують у військових злочинах, скоєних під час Другої світової війни. Американська влада хоче депортувати Джона Калимона (John Kalymon), який служив у підконтрольній німцям Українській допоміжній поліції.

За даними влади, Джон (у минулому - Іван) Калимон брав участь у вбивствах євреїв у Львові. Іммігрував після війни в США, він приховав факт своєї співпраці з німцями і зумів отримати громадянство США. 88-річний Калимон проживає в місті Трой, де він до виходу на пенсію працював автомобільним механіком. Свою причетність до злочинів українець заперечує, однак у 2007 влада США позбавили його громадянства.

Слухання у справі передбачуваного "поліцая" повинні початися у вівторок, 13 жовтня, в імміграційному суді в Детройті. Куди саме хочуть вислати Калимона, поки неясно. Його адвокат Еліас Зінос (Elias Xenos) стверджує, що Калимон хворий на рак простати і стан його здоров'я постійно погіршується. Раніше в 2009 році американці незважаючи на стан здоров'я депортували до Німеччини Джона Дем'янюка, якого вважають колишнім охоронцем концтабору.

Читайте також:

США готуються депортувати чергового українця-посібника нацистів

У Польщі згадують початок Другої світової війни

Німеччина має докази причетності Дем'янюка до вбивства 29 тисяч євреїв

Дем’янюк отримав припис про депортацію зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: