У США помер конгресмен-демократ Джон Мерта, Обаму чекає нове випробування

На 77-му році життя помер конгресмен-демократ - Джон Мерта. Республіканці уже будують плани про завоювання його місця, що ускладнить просування ініціатив Обами.

У США в понеділок у віці 77 років помер один з найбільш впливових конгресменів-демократів - Джон Мерта. Смерть старого конгресмена стане ще одним випробуванням для президента США Барака Обами. Минулого разу місце померлого демократа в Сенаті зайняв республіканець, в результаті чого демократи втратили більшість, а Обама втратив над ними контроль.

Смерть Джона Мерти настала внаслідок ускладнень після операції на жовчному міхурі. Як повідомив журналістам його офіційний представник Метью Мезонкі, Мерта перебував у лікарні в Арлінгтоні (штат Вірджинія) протягом декількох останніх місяців. Поруч з ним до останнього моменту перебувала його родина.

Джон Мерта був обраний в Конгрес членом Палати представників від штату Пенсільванія в 1974 році. Він став першим в історії ветераном війни у В'єтнамі, обраним на цю посаду.

Конгресмен здобув популярність як противник довгострокової військової кампанії в Іраку. Незважаючи на те, що в 2002 році він проголосував за введення туди військ, у 2005-му він виступив із заявою про те, що США необхідно якомога швидше вивести з Іраку військовий контингент.

У 2006 році саме Мерта звернув увагу громадськості на інцидент з вбивством мирних іракців в Хадіті. Тоді, 19 жовтня 2005 року, після скоєного проти їхнього товариша теракту, американські морські піхотинці розстріляли понад двадцяти мирних жителів і Міністерство оборони США спочатку не бажало розголошувати цю подію.

Проте в біографії Мерти є і темні місця. Зокрема, в 2009 році, ФБР обшукали офіс тісно пов'язаних з ним компаній-лобістів. Тоді стало відомо, що завдяки зусиллям конгресмена, пов'язані з ним оборонні корпорації отримують багатомільйонні замовлення від уряду США. Крім того, тоді ж з'ясувалося, що серед "пільгових" одержувачів контрактів Пентагону є і рідний племінник конгресмена - Роберт Мерта, що очолює компанію під назвою Murtech, основною статтею доходу якої є урядові оборонні контракти.

Після смерті Мерта демократам доведеться витримати чергове випробування на міцність. У травні відбудуться додаткові вибори і демократам доведеться дуже постаратися, щоб місце Мерти в Палаті представників не дісталося республіканцям.

Тим більше, що підстави для занепокоєння є досить серйозні. Минулого місяця в результаті додаткових виборів до Сенату місце демократа Едварда Кеннеді зайняв республіканець Скотт Браун.

Програш демократів став неприємним подарунком для Барака Обами, який до цього моменту пробув рівно рік на посаді президента США. До цього демократи мали в сенаті кваліфіковану більшість - 60 проти 40, що дозволяло їм проводити через верхню палату будь-які законодавчі ініціативи, не побоюючись обструкції з боку республіканців.

Після цього ситуація змінилася, що ускладнило проходження в Капітолії ініціатив президента США Барака Обами, в тому числі реформи охорони здоров'я, яка викликала розкол в американському суспільстві.

Читайте також:

Помер сенатор Едвард Кеннеді

Тисячі американців вийшли протестувати проти політики Обами

Обама закликав робити зарядку, щоб зекономити на медицині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: