У США помер мультимільйонер - соратник Джорджа Буша

В американському Х'юстоні помер Роберт Мосбахер, екс-міністр торгівлі США та один з ініціаторів створення НАФТА.

У США у віці 82 років помер колишній міністр торгівлі, один з ініціаторів створення Північноамериканської асоціації вільної торгівлі (НАФТА), мультимільйонер Роберт Мосбахер.

За словами офіційного представника його родини, Мосбахер помер в одній з клінік Х'юстона від раку підшлункової залози, який він лікував протягом останнього року.

Роберт Мосбахер народився 11 березня 1927 року в Маун-Верноні, штат Нью-Йорк. Отримавши ступінь бакалавра в адмініструванні бізнесу, він перебрався до Х'юстона, де заснував успішну нафтогазову компанію. В Техасі він познайомився з майбутнім президентом США Джорджем Бушем-старшим, і пізніше став одним з його головних соратників в передвиборній боротьбі.

У 1960-тих роках Мосбахер збирав кошти для республіканської партії в південному Техасі, а в 1968 працював у виборчому штабі майбутнього президента США Річарда Ніксона. Пізніше Мосбахер також брав участь у виборчій кампанії майбутнього президента США Джеральда Форда.

У 1988 році він допомагав Джорджу Бушу-старшому, після обрання якого на посаду глави держави, був призначений міністром торгівлі. Мосбахер був одним з ініціаторів підписання угоди про створення Північноамериканської асоціації вільної торгівлі (НАФТА), підписаної 17 грудня 1992 року.

Ця угода була "розширеною" версією угоди про зону вільної торгівлі, укладеної між США і Канадою в 1988 році, і передбачала включення Мексики до вільної від митних бар'єрів зони.

У 2008 році Мосбахер також брав участь у виборчій кампанії кандидата в президенти від республіканців Джона Маккейна.

Роберт Мосбахер був чотири рази одружений, у нього залишилося четверо дітей.

Читайте також:

У США помер один з найвпливовіших економістів 20-го сторіччя

Мільярдери зі списку Forbes розповіли, що відбудеться в 2010 році

Джордж Буш відкрив інститут свого імені

Обама отримав Нобелівську премію за те, що він не Джордж Буш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: