У США помер один із засновників Інтернету

Знаменитий винахідник Пол Берен, який працював над розробкою принципів пакетної передачі інформації, помер у віці 84 років від раку легенів.

У віці 84 років у США помер знаменитий винахідник Пол Берен, один з новаторів, що заклали основи сучасного Інтернету.

Автор понад двох десятків запатентованих винаходів і володар медалі за заслуги в галузі технологій та інновацій (2008) помер у себе вдома в Пало-Альто (штат Каліфорнія) від ускладнень, що виникли в результаті раку легенів.

Берен зараховувався до плеяди "кумирів світу новітніх технологій" за те, що одночасно з Дональдом Девісом та Леонардом Клейроком розробив принципи пакетної передачі інформації. Цей принцип передбачає поділ даних на "пакети", які передаються по декількох каналах і об'єднуються в кінцевій точці.

Розробки вченого в 1960-х у корпорації "Ранд" в подальшому були використані в якості концепції створення міністерством оборони США системи Арпанет - більш надійного прообразу сучасного Інтернету.

Серед досягнень Берена також варта згадати методи вдосконалення роботи комп'ютерних модемів, друкуючих пристроїв, супутників зв'язку, інтерактивного телебачення і відомих всім металодетекторів, що стоять у сучасних аеропортах і закритих для доступу широкої публіки установах.

За 60-річну кар'єру винахідник заснував 7 компаній, п'ять з яких набули статусу підприємства відкритого типу і вийшли на фондовий ринок.

У 2007 році ім'я Берена з'явилося в Національній залі слави винахідників. Через рік президент Джордж Буш вручив ученому медаль.

Пол ніколи не шукав слави для себе особисто, "він вважав інновації плодом командних зусиль", підкреслив давній друг покійного футуролог Пол Саффо.

Берен народився 29 квітня 1926 року у білоруському Гродно (тоді територія Польщі). У 1928 році з батьками переїхав до США, ріс і вчився у Філадельфії (штат Пенсільванія).

Читайте також:

Інтернет номінували на Нобелівську премію миру

США готують програму, яка буде маніпулювати соціальними мережами

В Інтернеті "зависли" уже два мільярди землян

Вчені придумали Інтернет для роботів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: