У США помер один з головних учасників Уотергейтського процесу

У США у віці 95 років помер Марк Фелт, відомий також як "Глибока глотка" Уотергейту. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На посаді заступника директора ФБР він передавав журналістам компрометуючі матеріали на Ричарда Ніксона, які, врешті-решт, призвели до відставки президента, повідомляє The New York Times.

Інформацію про смерть Фелта підтвердив його внук - Роб Джонс. Ім'я інформатора під кодовим прізвиськом "Глибока глотка" довгі роки трималося в секреті. Журналісти The Washington Post Карл Бернстайн і Боб Вудворд, яким Марк Фелт передавав компромат на Ніксона, обіцяли не розкривати ім'я джерела до його смерті.

Проте в 2005 році Марк Фелт сам заявив про свою роль в Уотергейтському скандалі. Причини, з яких Фелт пішов проти Ричарда Ніксона, до кінця невідомі. Сам він пізніше заявляв, що не міг допустити, аби Ніксон використовував ФБР для своїх політичних цілей.

Як відзначає The New York Times, після смерті в травні 1972 року Едгара Гувера, який очолював ФБР близько сорока років, Марк Фелт розглядався як один з його вірогідних наступників. Проте Ніксон зробив вибір на користь політично лояльного Петріка Грея Третього. Фелт пізніше заявив, що Ніксон мав намір поставити на чолі ФБР політика і перетворити бюро на простий придаток Білого дому.

Уотергейтський скандал вибухнув після смерті Гувера і зміни керівництва ФБР. Адміністрація Ніксона попала під підозру, що за її завданням перед президентськими виборами 1972 роки в штабі Демократичного комітету кандидата в президенти Джорджа Макговерна, розташованому у вашингтонському комплексі "Уотергейті", була встановлена апаратура, що прослухує. І хоча напевно довести нічого не вдалося, під загрозою імпічменту Ніксон був вимушений піти у відставку.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: