У США помер творець фрактальної геометрії

У віці 85 років пішов з життя знаменитий математик Бенуа Мандельброт, який розробив теорію так званої "фрактальної геометрії" або "геометрії природи".

Видатний математик Бенуа Мандельброт, творець фрактальної геометрії, помер у США у віці 85 років.

Як повідомила дружина вченого, він довгий час хворів на рак підшлункової залози і помер 14 жовтня в хоспісі у місті Кембридж, штат Массачусетс.

Бенуа Мандельброт народився в 1924 році у Варшаві в єврейській сім'ї. У 1936 році вся родина емігрувала до Франції і оселилася в Парижі. Мандельброт навчався в Політехнічній школі в Парижі, потім в Каліфорнійському технологічному інституті. Згодом жив і працював у Швейцарії, потім переїхав до США, де тривалий час співпрацював з компанією IBM.

У середині 1960-х років Мандельброт розробив теорію так званої "фрактальної геометрії" або "геометрії природи", що вважається одним з головних його досягнень.

У 1977 році він опублікував роботу "Фрактальна геометрія природи", в якій стверджував, що випадкові на перший погляд форми є насправді складними геометричними фігурами, що складаються з менших фігур, що точно повторюють більшу (властивість самоподібності).

За допомогою відкриття Мандельброта став можливим геометричним опис предметів, які раніше вважалися такими, що не піддаються вимірюванню – наприклад, хмар чи малюнків рельєфу місцевості. Теорія фракталів також знайшла застосування у фізиці, хімії, астрономії.

Читайте також:

У Миколаєві всесвітньо відомого математика Перельмана "зробили" убогим пенсіонером

Астроном спіймав з планети-близнюка Землі загадкові сигнали

У США помер вчений, який розшифрував генетичний код

Автор теорії чорних дір: подорожі в майбутнє - це реальність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: