У США помер вчений, який розшифрував генетичний код

У віці 82 років від раку помер відомий біохімік і генетик, лауреат Нобелівської премії Маршалл Ніренберг.

В Нью-Йорку у віці 82 років помер лауреат Нобелівської премії в області фізіології і медицини, біохімік і генетик Маршалл Ніренберг.

Як повідомила сестра вченого, він помер 15 січня 2010 року від раку.

Маршалл Уоррен Ніренберг народився 10 квітня 1927 року в Нью-Йорку. У 1939 році його сім'я переїхала в Орландо, штат Флорида. Ніренберг почав цікавитися наукою з дитинства, у 1948 році отримав ступінь бакалавра наук, а в 1952 році - ступінь магістра зоології.

Під час навчання в університеті молодий науковець зацікавився біохімією, і в 1957 отримав ступінь доктора наук на факультеті біохімії в університеті Мічигану.

У 1961 році Ніренберг одружився із Пероле Зальцман, яка займалася вивченням хімії в Бразильському університеті.

Під час досліджень у 1960-х роках йому вдалося розшифрувати генетичний код - ідентифікувати комбінації нуклеотидів A, T, G і C, які визначають синтез різних амінокислот.

У 1968 році Ніренберг, разом зі своїми колегами Робертом Холлі і Гобіндом Кораною отримав Нобелівську премію за розшифровку генетичного коду і встановлення механізму білкового синтезу. Дослідження вчених відкрило принципово нові можливості в області вивчення спадкових захворювань та пошуку методів їх лікування.

Читайте також:

Вчені встановили механізм виникнення раку легенів у курців

Помер Нобелівський лауреат Віталій Гінзбург

Німецькі вчені зібралися оживити неандертальця

Американці розшифрували геном ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: