У США правоохоронці проводять обшуки в торговому представництві Росії

Будівля перейшла під контроль Сполучених Штатів.

У Вашингтоні будівля, в якій розташовувалося торгове представництво Росії, перейшло під контроль американської влади. Після 14:00 за місцевим часом (20:00 за Києвом) суботи, 2 вересня, там виставили американську охорону, а правоохоронці проводять обшуки.

Водночас торгпред Росії у Вашингтоні Олександр Стадник вважає такі дії незаконними і вважає, що у відомства досі є дипломатичний імунітет. Про це пише ТАСС.

Біля комплексу торгпредствавництва перебуває близько десятка авто різних правоохоронних органів США, в тому числі чорного кольору позашляховики, на які не нанесені будь-які розпізнавальні написи. У будівлі чергують як поліцейські у формі, так і співробітники американських компетентних органів в цивільному. Американські правоохоронці спілкуватися з журналістами не захотіли. Американський представник, втім, підтвердив, що торгпредставництво перейшло під фактичний контроль Служби дипломатичної безпеки Держдепартаменту.

Служба дипломатичної безпеки - це силовий підрозділ американського зовнішньополітичного відомства, що має в США статус окремого федерального правоохоронного відомства. Воно займається в тому числі забезпеченням безпеки держсекретаря і місій за кордоном, попереджає випадки шахрайства з паспортами і візами, охороняє високопоставлених іноземних посадових осіб у США.

Нагадаємо, 31 серпня влада США зажадала від Кремля закрити до 2 вересня генеральне консульство в Сан-Франциско, а також торгпредставництво в Вашингтоні і його філію в Нью-Йорку.

Уранці суботи журналісти зафіксували, що на території торгпредставництва Росії у Вашингтоні спалювали якісь документи. Також чимало документів у коробках вивозили за його межі.

Залиште свій коментар