У США призупинили смертну кару

У США багато штатів, де діє смертна страта, відмінили вироки, після того, як Верховний суд прийняв до розгляду позов двох осуджених.

У США багато штатів, де діє смертна страта, тимчасово відмінили виконання вироків, після того, як Верховний суд прийняв до розгляду позов двох осуджених з Кентуккі, які наполягали на тому, що смертельні ін'єкції є жорстокою і негуманною мірою покарання.

Смертна кара
Lenta.ru
США призупиняють смертну кару
Генеральний прокурор Оклахоми звернувся 3 жовтня до Кримінального апеляційного суду штату з проханням більше не призначати дати нових смертних вироків, поки Верховний суд не винесе остаточної ухвали з питання про ін'єкції.

З цієї ж причини губернатор Алабами Боб Райлі (Bob Riley) також тимчасово припинив виконання смертних вироків і відклав страту злочинця-рецидивіста.

Крім того, як повідомляє The Dallas Morning News, в Техасі, де за статистикою страчують частіше, ніж в інших штатах, в середу, 3 жовтня, Кримінальний апеляційний суд відклав страту 28-річного Еліберто Чи (Heliberto Chi), осудженого за пограбування і вбивство.

Боб Райлі
Губернатор штату Алабама Боб Райлі (Фото: southalabama.edu)
Як очікується, Верховний суд США повинен винести ухвалу по позову про негуманне застосування ін'єкцій на початку 2008 року. Якщо він визнає такий спосіб позбавлення життя за неконституційний, на території США буде введений мораторій на застосування ін'єкцій до тих пір, поки не буде винайдений новий спосіб.

Позивачі наполягають на тому, що ін'єкції, покликані полегшити психічні і фізичні страждання засуджених, насправді тільки їх підсилюють.

На думку експертів з правозахисної організації Amnesty International, один з хімічних інгредієнтів, що відключає свідомість, тоді як інші два поступово паралізують м'язи і зупиняють роботу серця, перестає діяти дуже рано, і людина переживає довгу болісну смерть.

За даними правозахисників, перед смертю осуджений страждає близько 30 хвилин. Крім того, хімічні складові смертельної ін'єкції раніше були заборонені до застосування відносно кішок і собак через болі, які вони, імовірно, викликали у тварин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: