Бен Ладена згубив його власний хитромудрий задум

Терорист №1 довго переховувався в районах уздовж афгано-пакистанського кордону, населених лояльними до талібів пуштунами. Після рейдів безпілотників він вирішив змінити місце укриття.

Лідера "Аль-Каїди" Усаму бен Ладена, який багато років з успіхом переховувався від американської розвідки, цього разу загубив його ж власний хитромудрий задум. Про це свідчить інформація, що надходить з обізнаних анонімних джерел в керівництві США.

Як повідомляється, "терорист номер один" довго переховувався в районах уздовж афгано-пакистанського кордону, населених лояльними до талібів напівавтономними пуштунськими племенами. Проте після регулярних рейдів безпілотників США бен Ладен вирішив змінити місце укриття.

В лідера "Аль-Каїди" з'явилася ідея сховатися просто "під носом" в американців. Пакистанське гарнізонний місто Абботтабад було у цьому сенсі найбільш підходящим місцем. У місті, зокрема, знаходиться найбільша в Пакистані військова академія, розквартировані дві військові частини, а в околицях живуть сім'ї військовослужбовців.

Таким чином, не могло бути й мови про те, щоб шукати терориста в такому місці, або вести там розвідку і завдавати бомбових ударів.

Ще однією перевагою для бен Ладена було те, що це місто при своєму гарнізонному статусі не є закритим, і до чужинців там звикли і ставляться доброзичливо. Туди часто наїжджають самі пакистанці під час відпустки, постійно переміщаються сім'ї військових, а також бувають військові США, що навчають пакистанських солдатів.

Натомість, ЦРУ все ж вдалося з великими труднощами, після декількох років безуспішних спроб, потрапити в мережу його зв'язкових, від яких агенти і отримали інформацію про місце переховування бен Ладена. З серпня минулого року за триповерховим будинком за високим муром велося спостереження.

КРИВАВЕ ВІДЕО З МІСЦЯ ЛІКВІДАЦІЇ

За словами джерел, Усама бен Ладен зробив дві фатальні помилки. По-перше, влаштувавшись у Абботтабаді, він вибрав не будь-який звичайний малопримітний будинок, а збудований на замовлення високий особняк, який добре видно практично з усіх точок.

По-друге, лідер "Аль-Каїди" не врахував, що "відкритість" міста стосовно чужинців допоможе не тільки йому, але і самим американцям, які могли влаштувати за ним стеження цілком вільно, не викликаючи ні в кого питань.

У той же час розвідники віддали належне практично ідеальним конспіративним навичкам бен Ладена - не дивлячись на всі надприродні зусилля американців і саму чутливу апаратуру, шпигуни ЦРУ так жодного разу і не змогли сфотографувати його або записати на плівку його голос. Максимум, що їм вдалося здобути за місяці безперервної стеження - це зображення дуже нечіткого, розмитого чоловічого силуету на порозі особняка, за яким абсолютно неможливо було встановити особу.

Як відомо, керівництво "Аль-Каїди" вже офіційно підтвердило загибель свого лідера.

Все про ліквідацію бен Ладена читайте тут.

Читайте також:

Міноборони США: бен Ладен помер ще в 2001 році

Для ліквідації бен Ладена США використали секретну зброю

ЗМІ: бен Ладена зрадив його найближчий помічник

Відео"Аль-Каїда" визнала загибель бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: