У США сенатори винесли на розгляд резолюцію з обвинуваченням у вбивстві Хашоггі

Дата публікації
Перегляди
924
У США сенатори винесли на розгляд резолюцію з обвинуваченням у вбивстві Хашоггі

Reuters

У документі йдеться, що наслідний принц Саудівської Аравії "контролював сили безпеки" під час вбивства.

Група сенаторів з двох партій представила на розгляд верхньої палати Конгресу США проект резолюції, що вимагає покарати наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана за вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

У документі йдеться, що наслідний принц Саудівської Аравії "контролював сили безпеки" під час вбивства і, ґрунтуючись на доказах і аналізі даних, наданих цій установі (Конгресу США - ред.), Сенат має високий рівень впевненості в тому, що Мухаммед бен Салман був співучасником вбивства Джамаля Хашоггі".

Резолюція закликає адміністрацію президента Дональда Трампа і міжнародне співтовариство "притягнути до відповідальності всі сторони", включаючи наслідного принца Саудівської Аравії.

Її авторами стали сенатори-республіканці Ліндсі Грем, Марко Рубіо, Тодд Янг, а також демократи Дайан Файнштайн, Ед Марки і Крістофер Кунс.

Резолюція у разі прийняття не буде мати силу закону, однак її схвалення покаже офіційну позицію Сенату США - наслідний принц Мухаммед бен Салман несе відповідальність за вбивство Хашкаджі.

США запровадили санкції проти громадян Саудівської Аравії, причетних до загибелі Джамаля Хашоґджі

США запровадили санкції проти громадян Саудівської Аравії, причетних до загибелі Джамаля Хашоґджі

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.