У США схвалили проєкт санкцій проти "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Обмежувальні заходи передбачають заборону в'їзду до США та замороження активів.

Комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив законопроєкт, за яким санкції введуть проти компаній та осіб, причетних до будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомив американський журналіст Джош Рогін у твіттері.

Він зазначив, що законопроєкт підтримали 20 голосами напротивагу двом "проти".

Як повідомляв Bloomberg, санкції будуть застосовані щодо суден, що  прокладають газопровід, та їхніх компаній-власників.

Серед іншого йдеться про дві компанії, які мають контракти на прокладання труб для "Північного потоку-2": швейцарську Allseas й італійську Saipem.

Окрім цього, законопроєкт передбачає посилення тиску на "Газпром" і п'ять компаній-партнерів "Північного потоку-2": німецькі Uniper і Wintershall, британсько-нідерландську Shell, австрійську OMV та французьку Engie.

Крім цього, законопроект передбачає санкції проти компаній, які проводять страхування газопроводу.

Власникам компаній і транспорту пропонують заборонити в'їзд до США, а їхні активи хочуть заморозити.

Як повідомлялося, Росія може не добудувати вчасно "Північний потік-2" через позицію Данії. За планом газопровід мають запустити 31 грудня 2019 року, коли завершиться дія угоди щодо транзиту російського газу через Україну.

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

Відео "Північний потік-2" будуватимуть в обхід Данії

А все тому, що в Копенгагені заборонили зводити Nord Stream 2 у їхніх територіальних водах. Компанія-оператор ще 2,5 роки тому подала заявку Данській владі. Але та відмовила, пояснивши це загрозою екології. Тепер у компанії-оператора розмірковують над альтернативною побудовою у нейтральних водах.  

"Північний потік-2" будуватимуть в обхід Данії

Залиште свій коментар

Вибір редакції