У США стратили недоумкувату жінку за вбивство чоловіка

В американському штаті Вірджинія вперше за 100 років стратили жінку. Її смерть засудив навіть президент Ірану: уряд Штатів стратив недоумкувату, яка навіть не тримала в руках пістолета.

В американському штаті Вірджинія привели у виконанні смертний вирок 41-річній Терезі Льюїс, яка організувала вбивство свого чоловіка і прийомного сина.

Тереза Льюїс стала першою страченою жінкою в США за останні п'ять років, і першою страченою жінкою у штаті Вірджинія за 100 років. Її справа викликала у Штатах та за їх межами широкий резонанс.

Європейський союз, зокрема, звернувся до губернатора Вірджинії з проханням замінити жінці смертну кару на довічне ув'язнення. Цього домагалися і адвокати засудженої. Проте всі заклики, прохання і апеляції відхилили.

Страта пройшла під масові мітинги. Натовпи людей зібралися неподалік від корекційного центру Грінсвілля в Джарраті, де о 21.00 четверга (о 4 годині ночі п'ятниці) відбулася страта. Терезі Льюїс була введена смертельна доза отрути, від чого вона померла.

Останні години життя Льюїс провела в товаристві свого духовного наставника і членів сім'ї. Перед смертю жінка попросила смажену курку, запашний горошок, шматок німецького шоколадного торта і пляшку газованої води Dr. Pepper.

Незадовго до виконання вироку жінка запитала, де знаходиться Кеті Кліфтон, дочка її вбитого чоловіка.

Кліфтон спостерігала за подіями з кімнати свідків.

"Я хочу, щоб Кеті знала, що я люблю її, і мені дуже шкода", - сказала Льюїс. Це були останні слова засудженої.

Смерть Терези Льюїс викликала суперечки, наскільки було виправдане подібне покарання. У 41-річної засудженої за організацію вбивства чоловіка і пасинка були ознаки слабоумства. Справжнім же вбивцям суд зберіг життя.

Льюїс звинуватили в організації вбивства 51-річного чоловіка Джуліана Льюїса і його 25-річного сина. Злочин було скоєно з метою отримання страховки за їх життя - 250 тисяч доларів. Слідчі довели суду, що в 2002 році жінка найняла двох кілерів, потім в ніч перед Хеллоуїном залишила відкритими двері, щоб вбивці могли потрапити в будинок.

За даними звинувачення, Льюїс вмовила чоловіків застрелити її рідних, пообіцявши гроші і потім спокусивши їх. Проте дане твердження громадськість поставила під сумнів, тому що у жінки був надзвичайно низький рівень IQ (перевищував на 2 одиниці гранично низький рівень у 70 балів). Тому малоймовірно, що вона могла самостійно вигадати, як отримати страхові виплати за загибель сім'ї.

Коли Льюїс затримала поліція, вона у всьому зізналася і навіть здала спільників. У 2003 році суддя назвав її організатором злочину і заявив, що "її розум розбещений", і тому жінка заслуговує страти.

Безпосередніх убивць засудили до довічного ув'язнення.

Багато газет у США, а також в інших англомовних країнах, назвали страчену жертвою відплати.

"Чому жінка, яка не натиснула на курок, була страчена, а її двоє спільників, які й були вбивцями, залишилися живі?" - запитала лондонська газета Guardian.

Навіть президент Ірану Махмуд Ахмадінежад вказав уряду США на подвійні стандарти: засуджуючи смертну кару жінок-убивць в Ірані, уряд Штатів стратив недоумкувату Льюїс, яка не тримала в руках пістолета.

Читайте також:

У Швейцарії почали збирати підписи за відновлення смертної кари

Іранку засудили забити камінням до смерті за подружню зраду

У США стратили маніяка з алергією на смертельну ін'єкцію

Найстаріший смертник США не дожив до виконання вироку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: