У США суддя заборонив чорношкірому одружитися на білій

Подружжя обурилось на таке рішення судді і вимагає його відставки.

Мировий суддя з американського штату Луїзіана спровокував скандал в масштабах країни, не дозволивши взяти шлюб чорному чоловікові і білій жінці. Губернатор штату заявив, що суддя, який прийняв антиконституційне рішення, повинен піти у відставку. Але сам винуватець скандалу каже, що расистом себе не вважає і звільнятися не має наміру.

Суддя Кит Бердуелл відмовився видати дозвіл на шлюб 30-річній Бет Хамфрі та її 32-річному нареченому Теренс Маккей. У результаті 9 жовтня закоханим довелося зареєструвати шлюб у іншого судді.

Кит Бердуелл в бесіді з журналістами відзначив, що не є расистом і що не шкодує про прийняте рішення. Він пояснив, що реєструє білі і чорні пари, але не змішані шлюби, оскільки турбується про долю дітей у таких сім'ях - їх не беруть ні білі, ні чорношкірі.

Містер і місіс Маккей в даний час проводять консультації з юристом з приводу своїх подальших дій. "Ми б хотіли, щоб він пішов у відставку, - каже молода дружина. - Він не вважає себе расистом, але це расизм".

Правозахисники вже закликали Міністерство юстиції розслідувати скандальний інцидент, який, на їхню думку, став для американського суду "гігантським кроком назад". Верховний суд США зняв всі обмеження на шлюби між людьми різних рас ще в 1967 році. У змішаному шлюбі народився, зокрема, нинішній президент США Барак Обама: його мати - біла американка, а батько - чорношкірий кенієць.

Читайте також:

Обама заявив, що після того, як став президентом, перестав бути негром

Союзник Саркозі назвав французьких арабів "проблемою"

В Угорщині скінхеди і неонацисти розгромили цілий квартал через гей-парад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: