У США судять солдатів, які вбивали афганців і розбирали тіла на трофеї

Жертвами солдатів ставали не бойовики, а випадкові афганці, і вбивства скоювалися "зі спортивного інтересу". Тіла убитих розчленовували, щоб взяти собі кістки та черепи загиблих в якості трофеїв.

Наприкінці вересня відбудеться попереднє слухання військового трибуналу за звинуваченням п'яти військовослужбовців армії США у вбивствах афганських мирних жителів і розчленовуванні їх тіл. Скандал розгорівся у першій половині вересня, коли п'ятьох військових звинуватили у вбивствах мирних жителів, а сімох - у приховуванні цих злочинів.

Всі підозрювані солдати служили у 5-й армійської бригаді БМП Striker, дислокованої в Афганістані з минулого року і брали участь у важких боях в провінції Кандагар. Згідно з документами, старший сержант Калвін Гіббс, капрал Джеремі Морлоки, рядовий першого класу Ендрю Холмс, фахівці Майкл Уегнон і Адам Уінфілд звинувачуються у вбивстві трьох мирних афганців, яких вони закидали гранатами, а потім розстріляли.

У ході військового розслідування вже з'ясовано, що жертвами солдатів ставали не бойовики, а випадкові афганці, і вбивства скоювалися "зі спортивного інтересу". Тіла убитих розчленовували, з тим щоб взяти собі кістки та черепи загиблих в якості трофеїв.

Вбивства відбувалися в провінції Кандагар з січня по травень цього року. Ще сім військовослужбовців звинувачуються в спробах перешкодити розслідуванню, а також у погрозах одному з п'ятьох обвинувачених, який повідомив про те, що відбувалося.

Якщо солдат визнають винними, вони можуть бути засуджені до довічного позбавлення волі. Всі звинувачувані заперечують свою причетність до злочинів.

"Вони вбивали лише тому, що це приносило їм задоволення. Вони знаходилися під впливом алкоголю і наркотиків. ... Вони погрожували і карали тих, у кого не вистачало духу брати участь у їх подвигах", - пише італійська газета La Repubblica. Відомо лише про трьох убитих афганців, але багато інших піддалися побиття.

Американське командування побоюється, що подробиці скоєних злочинів приведуть до спалахів гніву в Афганістані, де вбивства мирних громадян військами коаліції вже й без того налаштували місцеве населення проти обмеженого контингенту союзних військ.

Читайте також:

Солдатів США звинуватили у розчленовуванні афганців на трофеї

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

США відправлять до Афганістану ще 3100 солдатів

Пентагон передрік збільшення втрат США в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: