Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США таємно заарештували "послідовника" Сноудена, який крав державні таємниці

Затриманий та Сноуден працювали на одну компанію.

ФБР таємно заарештувало підрядника, який працював на Агентство нацбезпеки США, якого підозрюють у крадіжці та зламі секретних комп'ютерних кодів, розроблених для здійснення зламу мереж іноземних держав. Про це повідомляє New York Times з посиланням на високопоставлених співробітників правоохоронних органів і органів розвідки.

Видання зазначає, що вдруге за три роки людина, допущена до державної таємниці примудряється красти у Агентства засекречену інформацію. У 2013 році Едвард Сноуден, який працював на Агентство, вкрав велику кількість документів та передав журналістам.

За повідомленням Reuters, міністерство юстиції назвало ім'я заарештованого – Гарольд Томас Мартін. Він працював на те ж саме консалтингове агентство, що й Сноуден - Booz Allen Hamilton.

Журналіст видання Politico оприлюднив частину релізу мін'юсту, у якій пояснюється, що вчинив Мартін. Зазначається, що 27 серпня поточного року у Мартіна влаштували масштабні обшуки та на різних носіях інформації було виявлено велику кількість матеріалів, позначених як державна власність та матеріали з найвищим рівнем секретності, розсекречення яких може завдати шкоди національній безпеці.

"Протягом обшуків Мартін не був заарештованим та особисто погодився давати свідчення слідчим. Спочатку Мартін все спростовував, але згодом, коли йому пред'явили докази, підтвердив, що взяв документи та файли з роботи додому та до свого авта, знаючи, що вони засекречені. Мартін підтвердив, що не мав права зберігати ці документи вдома або у власній машині. Мартін усвідомлював, що не мав на це права, оскільки розумів незаконність цих дій", - так, запевняє журналіст, дії затриманого описуються у звіті правоохоронців.

Едвард Сноуден вже відреагував на повідомлення про затримання Мартіна та назвав це "великою подією". Він зазначив, що робота на одну компанію ще не означає, що їхні справи ідентичні.

У 2013 році Сноуден передав журналістам секретні документи про діяльність американських спецслужб, зокрема, про ведення масштабного стеження за телефонними розмовами і електронним листуванням громадян США і лідерів інших країн. Росія надала йому притулок терміном на рік за умови, що він припинить свою діяльність проти США. У 2014 році колишній співробітник американських спецслужб отримав трирічний вид на проживання. Це дозволяє йому не тільки вільно пересуватися по країні, але і виїжджати за її межі. 

У жовтні минулого року Сноуден заявляв, що хоче повернутися на батьківщину, і готовий заради цього сісти у в'язницю. У вересні поточного року Сноуден попросив у президента Обами помилування. Влада Сполучених Штатів звинувачує Сноудена в шпигунстві, у разі повернення додому йому загрожує до 30 років в'язниці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції