У США тривають дебати щодо імпічменту Трампа, він стежить за цим в телевізорі

Дата публікації
Перегляди
616
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У США тривають дебати щодо імпічменту Трампа, він стежить за цим в телевізорі

Фото: ТСН.ua

ЗМІ заявляють, що колишній очільник США незадоволений роботою своїх адвокатів.

У США розпочався другий процес імпічменту 45-го президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Він обіцяє бути коротшим, аніж перший - фінальне голосування має відбутися вже наступного понеділка. Якщо воно буде успішним, то Трамп більше ніколи не зможе обиратися президентом.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Слухання щодо імпічменту Дональда Трампа відбуваються у Капітолії - саме у тій будівлі, яку прихильники колишнього президента взяли штурмом 6 січня.

Їхньому походу на Капітолій того дня передував мітинг, на якому Трамп підбурював людей іти і зупинити, як він стверджував, крадіжку виборів. Адже саме у цей час там мали остаточно затвердити його опонента Джо Байдена - переможцем виборів. «Ми маємо зупинити крадіжку і пересвідчитися, що таке нечуване фальшування виборів не станеться ніколи знову. Ми маємо спробувати  показати слабким республіканцям приклад гордості і сміливості, щоб вони повернули нам нашу країну. Отже, ідемо Пенсильванія авеню», - заявляв тоді Трамп.

На засіданні щодо імпічменту сенатори ще раз переглядають  відео штурму Капітолія. Мітингарі робили саме те, до чого  їх закликав президент, - доводить менеджер з імпічменту Джеймі Раскін. І щоб це не повторилося знову, пропонує усунути Трампа. Це означатиме, що він більше не зможе балотуватися у президенти. Адже Трамп не приховує своїх політичних амбіцій знов поборотися за місце у Білому домі.

«Сенатори, це не може бути нашим майбутнім. Це не може бути майбутнім Америки. Ми не можемо мати президентів, які підбурюють та мобілізують насильство проти нашого уряду та наших установ, тому що вони відмовляються прийняти волю народу згідно з Конституцією США», - заявляє менеджер з імпічменту Джеймі Раскін.

Новини світу: у США розпочався другий процес імпічменту Трампа

Новини світу: у США розпочався другий процес імпічменту Трампа

Сам Трамп за процесом над собою спостерігав в телевізорі, у резиденції Мар-А-Лаго, що у штаті Флорида. Він переїхав туди після програшу на виборах. Його популярність сильно похитнулася, навіть члени елітного гольф-клубу, що належить Трампу, поспішили залишити його.

Колишній президент залишився вкрай незадоволеним виступом своїх адвокатів на слуханнях по імпічменту,  стверджує CNN із посиланням на власні джерела. Захисники експрезидента наполягали - судити їхнього підзахисного не потрібно, адже він і так більше не президент. «Справжня причина чому ми тут, бо більшість палати представників не хоче у майбутньому зіткнутися з Трампом як з політичним конкурентом. Трамп більше не виконує свої обов'язки. Мета конституції досягнута, його відсторонили виборці», - запевняють адвокати.  

Протягом тижня у цій справі триватимуть дебати. Голосування заплановане на понеділок. Щоб усунути Трампа, необхідно зібрати дві третини голосів, а значить, без згоди його однопартійців-республіканців не обійтися. І все залежитиме від того, чи зголосяться проголосувати проти Трампа вони.

Наступна публікація