У США вбивцю стратили засобом для усипляння звірів

Через відсутність необхідних препаратів у США почали страчувати пентобарбіталом, яким усипляють звірів.

В американському штаті Оклахома в четвер відбулася перша в історії країни страта злочинця за допомогою ін'єкції препарату, що включає снодійне пентобарбітал, який зазвичай використовується для усипляння тварин.

58-річний ув'язнений Девід Дьюті був засуджений до смерті за вбивство сусіда по камері. Влада штату була змушена застосувати нетрадиційний засіб через гостру нестачу тіопенталу натрію, який зазвичай використовується в таких випадках.

Тіопентал - потужний анестетик, який використовується при виконанні вироків у комбінації з іншими засобами, які паралізують м'язи і зупиняють серце - закінчився у всіх американських в'язницях. У жовтні Оклахома отримала необхідну дозу цієї речовини з Арканзасу, однак для Дьюті тіопенталу не знайшли. У зв'язку з цим суд дозволив замінити речовина на препарат для усипляння тварин.

Адвокати засудженого подали апеляцію, однак вона була відхилена вищестоящим судом. Адвокати, що представляють Дьюті і двох інших засуджених до смерті, заявляли, що використання снодійного-замінника є негуманним, тому що в момент введення смертельного препарату засуджений може бути паралізований, але залишатися при тямі.

"Жодна людина, засуджена до смерті, не повернулася і не дала свідчення, яке це", - заявив адвокат Джим Роуен, що є також членом ради Оклахомському коаліції за скасування смертної кари.

В даний час декілька з 35 американських штатів, в яких застосовується смертельна ін'єкція для страти злочинців, ведуть пошуки альтернативи тіопенталом натрію, після того, як єдиний постачальник цієї речовини в США компанія Hospira оголосила, що зможе поставити нову партію не раніше початку 2011 року.

Читайте також:

У США стратили недоумкувату жінку за вбивство чоловіка

В Ірані стратили жінконенависника, який за 4 роки вбив 16 людей

У США звільнили ув'язненого, який 18 років очікував страти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: