У США відкинули заяву Путіна про те, що поява "вагнерівців" "була справою рук українців і американців"

Дата публікації
Перегляди
3713
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У США відкинули заяву Путіна про те, що поява "вагнерівців" "була справою рук українців і американців"

Фото: Associated Press

У Держдепі США вважають, що Росія через "історію з "вагнерівцями" прагне посилити розбрат всередині інших країн.

У США заявили, що звинувачення президента Росії Володимира Путіна у нібито "спецоперації України та США" із затримання бойовиків ПВК "Вагнера" у Білорусі є відволіканням уваги від справжньої проблеми. 

Про це повідомила речниця Державного департаменту США Морган Ортагус, передає "Голос Америки". 

Так, Ортагус заявила, що Росія прагне впливати на події інших країн глобально, тому використовує свої "маріонеточні сили" для власних цілей:

"Нам відомо про повідомлення про дворушницьке використання Росією маріонеточних сил. Ці історії відволікають увагу від справжньої проблеми, яка полягає у тому, що Росія використовує ці сили для приховування власних наполегливих зусиль поставити уряди інших країн у незручне становище, посилити розбрат всередині країн, підтримати автократів, та загалом сіяти хаос, щоб дати Росії можливість впливати на події глобально". Відкриті зусилля Росії позбавити народ Білорусі суверенних прав є неприйнятними".

У Держдепі додали, що підтримують право білорусів обирати власних лідерів "через дійсно вільні та чесні вибори з незалежним спостерігачами, та за межами неналежного впливу російських спецслужб".

"Нахабне використання Москвою найманців ПВК "Вагнера" в цілому світі збагачує російську еліту, завдаючи шкоди країнам у яких вона працює. Використання Росією кампаній впливу для ослаблення супротивників та приглушення голосу народу є неприйнятним", - додала Ортагус.

Нагадаємо, Володимир Путін нещодавно заявив, що українські і американські спецслужби "затягнули" "вагнерівців" на територію Білорусі під легальним приводом, та "представили у якості можливої ударної сили для розкачування ситуації у ході передвиборчої кампанії".

В СБУ заявили, що їхня участь у так званій "вагнерівській спецоперації" - фейк і наголосили, що першоджерелом фейку була публікація російського видання. 

Наступна публікація