У США вперше опубліковані знімки всіх десяти "російських шпигунів" після затримання

В Америці оприлюднили фотографії десяти російських шпигунів, які були зроблені в поліцейському відділку після арешту.

У США вперше оприлюднені фотографії всіх десяти членів "російської шпигунської мережі", які були затримані 27 червня в Штатах. Знімки були зроблені в поліцейському відділку відразу після арешту, тоді як раніше подання про агентів РФ можна було отримати тільки за фотографіями з їх сторінок в соціальних мережах. Офіційно преса отримала доступ до фотографій тільки напередодні.

На знімках, наданих Службою федеральних маршалів (одним з підрозділів Мін'юсту США), спіймані розвідники виглядають виснаженими і вкрай втомленими: у них розкуйовджене волосся, нездоровий колір обличчя і мішки під очима.

Іноземна преса припускає, що життя російського агента в США виявилася не таким солодким, як могло здатися на перший погляд. Єдиним винятком серед цих далеко не квітучих людей є Анна Чапман. Навіть на знімку в поліцейській дільниці вона виглядає добре.

Ганна Чапман (уроджена Кущенко) є, мабуть, найвідомішою персоною з цієї шпигунської мережі. За час скандалу вона стала справжньою зіркою, і на неї посипалися різні пропозиції, як у Росії, так і за кордоном. Щоправда, якщо в РФ їй пропонують балотуватися у депутати, то в США з неї хочуть зробити порнозірку.

При цьому варто відзначити, що, судячи з повідомлень ЗМІ, вона домоглася чи не найбільш значних успіхів у порівнянні з іншими розвідниками. Вона оберталася у колах впливових бізнесменів, які могли надати їй цінну інформацію з перших рук.

Крім неї, в Мережі з'явилися також портрети Майкла Зоттолі та Патриції Міллз, зроблені в поліцейському відділку. Їх справжні імена - Михайло Куцик та Наталія Переверзєва. До арешту вони проживали в Арлінгтоні - передмісті Вашингтона - в якості подружньої пари з двома маленькими дітьми.

За даними судових документів, вони подбали про майбутнє своїх дітей, попросивши друга сім'ї перший час після затримання подбати про них, а потім зв'язатися з сестрою та матір'ю Переверзєвої, щоб ті могли забрати їх під свою опіку в Росію.

Під виглядом ще однієї подружньої пари в США проживали Синтія і Річард Мерфі, яких насправді звуть Лідія та Володимир Гур'єви. У США вони виростили двох доньок. Судячи з усього, дівчинки не здогадувалися про особливі дорученнях, якими займаються їхні батьки.

Деякі подробиці про Володимира Гур'єва вдалося довідатися від його наукового керівника з Нової школи в Нью-Йорку, яким виявилася правнучка Микити Хрущова - Ніна Хрущова. За її словами, молодий чоловік займався у неї протягом трьох років з 2002 року. У нього був жахливий російський акцент і не менш страшні російські манери, підкреслила Ніна Хрущова. При цьому, за її словами, він ніколи не намагався заговорити з нею рідною мовою і представлявся американцем з Філадельфії.

Опубліковані також знімки другої подружньої пари - журналістки Віки Пелаес і викладача нью-йоркського коледжу Хуана Лазаро, справжнє ім'я якого - Михайло Власенко. Вікі Пелаес працювала під своїм реальним ім'ям.

У них є спільний син, якого назвали на честь батька Хуан Лазаро. Він займається музикою. Йому 17 років, і у нього вже безліч шанувальників. Записи його виступів можна знайти на YouTube. Крім того, у Віки Пелаес є 38-річний син від першого шлюбу Вальдо Маріскаль. Він не вірить у те, що мати працювала на РФ і пов'язує її арешт з професійною діяльністю.

Тим часом Власенко зізнався у ході слідства, що працював на Службу зовнішньої розвідки РФ, яка платила його сім'ї за це гроші. Зокрема, на них був куплений будинок у Янкерсі - місті на кордоні з Нью-Йорком. За його словами, дружина виконувала роль кур'єра, передаючи повідомлення російських спецслужб під час подорожей до Південної Америки.

Останньою подружньою парою, що працювала на російську розвідку, чиї фото з поліцейського відділку були оприлюднені напередодні, стали Дональд Ховард Хітфілд і Трейсі Лі Енн Фолі. Насправді їх звати Андрій Безруков і Олена Вавілова. У них двоє синів - 16 і 20 років. Обидва отримали в США прекрасну освіту.

Варто відзначити, що Безрукову відводять чималі заслуги в розвіддіяльності в США. За даними, опублікованими ним самим у одній із соціальних мереж, він був головним керуючим власної фірми, яка займалася розробкою програмного забезпечення для футурологічних прогнозів.

Безруков називав себе канадським підприємцем, а консультантом його консалтингової компанії Future Map був Леон Фюерт, старший радник у справах національної безпеки колишнього віце-президента США Альберта Гора. У матеріалах судової справи стверджується, що в 2004 році Безруков намагався вивідати у урядового чиновника інформацію про плани США з розробки нової ядерної зброї.

За даними ФБР, вони з дружиною влаштувалися в США в 1999 році. У 2000 році Безруков закінчив престижну Kennedy School of Government Гарвардського університету, багато випускників якої служать в ЦРУ і подібних відомствах. Втім, після скандалу його позбавили диплома, тому що при вступі він вказав несправжнє ім'я.

Останнім членом шпигунської мережі, чиє непривабливе фото з'явилося в Мережі, став Михайло Семенко (це його справжнє ім'я). Після його затримання з'ясувалося, що він був активним користувачем соціальної мережі "Однокласники" і активно викладав туди свої фотографії з різних подорожей. На своїй сторінці в іншій соціальній мережі він представлявся співробітником турбізнесу, який володіє російською, англійською, іспанською та китайською (мандарин).

Семенко належав до кількох інтернет-спільнот, включаючи Групу для спілкування випускників програми Модель ООН на Далекому Сході (MUNRFE). Він закінчив школу і Амурський держуніверситет в Благовєщенську, в 2003-2004 роках навчався в Харбінському Політехнічному університеті.

Читайте також:

Депортовані з США російські шпигуни за велінням Путіна займуть в РФ директорські пости

Путін заспівав разом з шпигункою Анною Чапман

США втратили єдиного цінного агента з російської шпигунської мережі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: