У США вперше за 200 років відбувся суд над піратами

Американський суд засудив до довічного ув`язнення п`ятьох сомалійців.

Суд американського штату Вірджинія виніс перший за майже 200 років вирок за звинуваченням в піратстві. П'ятеро сомалійців засуджені до довічного ув'язнення.

Напередодні Федеральне Велике журі в місті Норфолк (штат Вірджинія) визнало п'ятьох сомалійців винними у піратстві. Підсудні сомалійці у віці від 18 до 32 років були захоплені 1 квітня цього року у водах Індійського океану матросами з фрегата Nicolas ВМС США, на який морські розбійники спробували напасти.

Сомалійці обстріляли корабель з автоматів з борту моторного човна. Під час допиту на фрегаті затримані зізналися, що помилково прийняли військовий корабель за торгове судно і мали намір взяти його на абордаж в розрахунку потім отримати викуп - до 40 тисяч доларів за кожного члена команди.

У суді самі сомалійці стверджували, що є простими рибалками, яких справжні пірати під загрозою смерті змусили відкрити стрілянину по фрегату. Але американський суд не повірив їхніми розповідями. В останній раз вирок у справі про піратство виносився в США в 1820 році.

Згідно з даними адміністрації президента США, на американських кораблях біля берегів Сомалі залишаються ще близько 20 інших затриманих піратів, які також можуть бути притягнуті до суду на території Сполучених Штатів.

Нагадаємо, що 22 листопада в суді Гамбурга розпочався перший за останні майже 400 років в Німеччині процес у справі морських розбійників -  процес у справі 10 піратів із Сомалі, яких звинувачують у нападі на німецьку суховантаж і у викраденні людей з метою отримання викупу. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Між тим, депутати французького Національних зборів схвалили законопроект, що дозволяє місцевим судам розглядати справи піратів, заарештованих за межами Франції.

Міністр у зв'язках з парламентом Патрік Ольє зазначив, що таким чином влада Франції призводять своє законодавство у відповідність з міжнародною конвенцією з боротьби з піратством. Тим самим, вони намагаються змінити ситуацію, що склалася, за якої справи 90% заарештованих піратів не доходять до суду.

Схвалений парламентом документ передбачає, що суди Франції мають право розглядати справи піратів, навіть у випадках, коли вони не були заарештовані в територіальних водах Франції і не нападали на французькі судна. При цьому, щоправда, суди Франції зможуть виносити вироки лише тим піратам, яких затримали французькі військові.

читайте також:

У Гамбурзі вперше за 400 років сомалійських піратів притягли до суду

Сомалі змістила Ірак з вершини рейтингу терористичних країн

Українські моряки відбили напад сомалійських піратів

Число захоплених сомалійськими піратами моряків перевищило 500

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: