У США вперше за 100 років перед судом з'явиться пірат

Абдул Валі-Муси буде першим за сто років чоловіком, який з'явиться в США перед судом за звинуваченням в піратстві. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Єдиний пірат Сомалі, що вижив під час операції військових США з порятунку захопленого піратами капітана судна Maersk Alabama, доставлений в Нью-Йорк, де постане перед судом.

Сомалієць стане першою людиною в США за останніх 100 років, якому американський суд висунув звинувачення в піратстві.

В понеділок в телефонній розмові з Associated Press мати Валі-Муси попросила президента США Барака Обаму помилувати її сина. За словами матері, повне ім'я пірата - Абді Валі Абдулкадір Мусе і йому лише 16 років. Американська стверджуює, що заарештованому щонайменше 18 років.

Пірат був захоплений американськими військовими незадовго до того, як американські снайпери застрелили трьох піратів під час порятунку капітана судна Річарда Філліпса.

Нагадаємо, контейнеровоз Maersk Alabama з вантажем гуманітарної допомоги під командуванням Філіпса був захоплений піратами 8 квітня. Команді незабаром вдалося знов узяти судно під свій контроль. Філіпс сам запропонував піратам узяти його в заручники в обмін на звільнення судна і 19 членів екіпажа. Четверо піратів і Філіпс покинули судно в рятувальній шлюпці, на якій, залишившись без палива, вони дрейфували декілька днів в Індійському океані. Контейнеровоз в суботу прибув в кенійський порт Момбаса.

Читайте також:

Пірати захопили американців, які працюють на Пентагон

Американські моряки відбили у піратів свій контейнеровоз

Капітан американського судна самостійно втік з піратського полону

США запропонували план боротьби з піратством

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: