У США вручили премії за найбезглуздіші наукові досягнення

Серед безглуздих досягнень, які отримали премію, опинився мер Вільнюса, який на БТРі переїхав "Мерседес". Так він боровся з паркуванням авто в недопустимих місцях.

Вручення альтернативної Шнобелівської (Антинобелівської) премії відбулося в четвер у Гарвардському університеті США за відкриття, які спочатку викликають сміх, а потім змушують задуматися.

Так, Шнобелівську премію миру отримав литовський політик і підприємець, мер Вільнюса Артурас Зуокас, який придумав, як боротися з неправильно припаркованими автомобілями на міських вулицях за допомогою бронетранспортера: литовський політик переїхав "Мерседес", припаркований в недозволеному місці, бронетранспортером.

Фото розповсюдила мерія міста. Насправді це була інсценізація. На 21-ій щорічній церемонії вручення премії продемонстрували відеокліп.

Іншу "шнобелівку" - з хімії - отримали японські вчені, які винайшли пожежну сигналізацію, що виділяє запах приправи васабі - настільки різкий, що його можна відчути навіть уві сні.

Дослідники зупинилися на цьому різновиді хрону, який широко використовують в японській кухні, після тестування близько 100 запахів, включаючи запах тухлих яєць.

Шнобелівська премія з біології дісталася групі учених з Австралії, США та Канади, які з'ясували, що самця жучка златки приваблюють пляшки австралійського пива, які на сленгу називаються stubbies.

Премію в галузі суспільної безпеки отримав канадець Джон Сендерс з університету Торонто, який досліджував, як впливає на їзду по хайвею такі подразники, як забрало шолома, що закриває очі.

Антинобелівську премію в галузі медицини заслужив професор неврології з Род-Айленда Пітер Снайдер, який разом зі своїми колегами вивчив, як сильне бажання "сходити за потребою" впливає на прийняття рішень.

Для цього вчені зібрали групу добровольців, які повинні були періодично випивати 250 мілілітрів рідини під час проходження комп'ютерного тестування. Організатори експерименту довели, що в міру заповнення сечового міхура знижується увага і пам'ять піддослідних.

Гідно були оцінені відкриття британських і голландських учених, які не знайшли ознак того, що позіхання може бути "заразним", якщо позіхають черепахи. Також оцінили норвежця Карла Халвора Тейгена з університету Осло за дослідження причин того, чому люди зітхають.

Ще одна премія дісталася численній групі людей, які у різний час передбачали кінець світу, за те, що вони навчили світ розуміти, як потрібно проявляти обережність при математичних обчисленнях і прогнозах.

Щороку організаторам премії надходять заявки від більш ніж 5 тисяч номінантів, з яких відбираються лауреати.

Зазвичай Шнобелівські премії вручаються у всіх "нобелівських" номінаціях - фізиці, хімії, медицині, літературі, економіці та боротьбі за мир.

"Шнобелівки" також присуджуються в таких галузях, як біологія, інженерна справа і менеджмент. Крім того, для оригінальних і гідних нагороди досліджень часто створюється спеціальна тематична номінація.

Премія заснована в 1991 році Марком Абрахамсом і гумористичним журналом Аннали неймовірних досліджень.

Читайте також:

Українка отримала Шнобелівську премію за бюстгальтер-протигаз

Рейтинг найбезглуздіших винаходів минулого року

Вчені навчилися записувати сни і думки людей на відео

Вчені створили куленепробивний матеріал з людської шкіри і павутини

ВідеоМер Вільнюса на БТР розчавив неправильно припаркований Mercedes

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: