У США встановили пам’ятник Сталіну

Пам'ятник викликав гострі дискусії. Під погруддям Сталіна розміщена табличка, на якій підсумовуються всі злочини радянського лідера.

Напередодні 66-ї річниці висадки союзницьких військ у Нормандії у меморіальному парку американського міста Бедфорд (штат Віргінія) було встановлено погруддя Йосипа Сталіна.

Пам'ятник радянському диктатору викликав гострі дискусії в місті. Багато ветеранів відмовилися від участі в урочистостях, вважаючи, що відтепер Сталіну будуть надавати почесті так само, як лідерам інших країн антигітлерівської коаліції - американському президенту Франкліну Рузвельту і британському прем'єру Вінстону Черчиллю. Їхні погруддя вже давно встановлені в меморіальному парку Бедфорда.

"Я не думаю, що він може стояти в одному ряду з ними (з лідерами країн антифашистської коаліції). Що стосується особисто мене, то для мене Сталін - усього лише вбивця. Я навіть не можу уявити, як він став частиною цього меморіалу. Тих людей ми хочемо пам'ятати, він же - один із тих, кого я воліла б забути ", - заявила представник адміністрації округу Бедфорд.

На відміну від пам'ятників Черчиллю та Рузвельту, під погруддям Сталіна розміщена табличка, на якій підсумовуються всі злочини радянського лідера. Зокрема на ній написано: "У пам'ять про десятки мільйонів загиблих у роки правління Сталіна і всіх тих, хто ціною особистих жертв героїчно заперечував перемогу його послідовників у холодній війні".

Керівництво меморіального комплексу пояснило рішення встановити погруддя тим, що воно є не даниною заслугам Сталіна, а нагадуванням про його вагому роль у Другій світовій війні. Зокрема, це нагадування про те, що радянські війська відтягли на себе всю увагу гітлерівських армій, щоб дати можливість союзникам безперешкодно висадитися у Франції і відкрити Другий фронт.

Нагадаємо, 5 травня у Запоріжжі був відкритий перший за часів незалежності України пам'ятник Сталіну. Триметровий пам'ятник, який являє собою напівфігуру Сталіна у військовій формі з Зіркою Героя, відкрили біля будівлі Запорізького обкому КПУ в Жовтневому районі Запоріжжя.

Читайте також:

Під час відкриття пам'ятника Сталіну померла жінка

Комуністи пообіцяли відродити культ особистості Сталіна

У ПР обурені: "падлюку" Бандеру вшановувати можна, а Сталіна - ні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: