У США втілюють наймасштабнішу фінансову реформу з 1930-х років

Сенат США з другої спроби прийняв пакет законопроектів, які посилюють регулювання фінансового сектора.

Американський Cенат підтримав законопроект президента Барака Обами про реформу фінансового регулювання, яка має на меті захистити платників податків і не допустити повторення кризи 2008 року.

Прихильники закону прийняли рішення 59 голосами проти 39. Тепер законопроекту необхідно пройти голосування в Палаті представників. Обговорення відбудеться в грудні 2010 року.

Як заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Гаррі Рід, "коли цей проект стане законом, 'поїздка з вітерцем' для Уолл-Стріт миттєво закінчиться". Рід мав на увазі численні обмеження на діяльність фінансових компаній, прописані в законопроекті.

Зокрема, мова йде про створення механізму для ліквідації великих фінансових фірм, що стоять на межі краху, а також додаткові права на моніторинг таких структур для регуляторів.

Крім того, законопроект передбачає заборону для банків займатися операціями на фінансових ринках за рахунок власних коштів. Кредитні установи повинні також позбутися прав на володіння хедж-фондами або приватними інвестиційними фондами, створеними на свої гроші.

Запропоновані Обамою зміни до фінансового законодавства користуються у США громадською підтримкою, адже глава Білого дому пообіцяв, що американці більше ніколи не платитимуть за помилки Уолл-Стріт. Після прийняття сенатом законопроектів Обама заявив: "Наша мета - не покарання банків, а захист економіки та американського народу від потрясінь, яких було багато за останні кілька років. Цей проект - великий крок до досягнення цієї мети".

Нагадаємо, 19 травня законопроект зазнав невдачі в Сенаті. Проти нього виступило не лише республіканська меншість, але і два сенатори від Демократичної партії. У результаті законопроект набрав лише 57 голосів проти 42, чого було недостатньо для проходження.

Читайте також:

Обама програв перший раунд фінансової реформи

Обама: величезний дефіцит бюджету США загрожує економіці

Обама виділив чверть мільярда доларів на пропаганду утримання від сексу

Конгрес США остаточно схвалив реформу охорони здоров'я

ВідеоСенат з другої спроби схвалила фінансову реформу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: